značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» informace » články 

  tisk textu

Články o whisky

Původně byly texty součástí ochutnávek nebo zajímavostí, ale začaly být moc dlouhé. Navíc jsou spíše tématické a tak články dostaly svojí kategorii i s výhledem na plánované další články, které už by nebylo kam logicky zařadit. Až přibude další text, tak je zařadím do vlastní části menu a na této stránce bude jejich seznam a popis.

Living/Solera/Infinity Bottle

Na Netharově fóru jsem narazil na téma - Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev. Hned jsem si pomyslel, to je ale blbina. A protože na blbiny jsem chytlavej a když se k tomu ještě přidá osobní rozměr, tak začalo být jasné, že do toho jdu taky.

Living/Solera/Infinity Bottle

nekonečný Česko-Slovenský týden: 7.2018 - 6.2021

Původně týdenní postupná ochutnávka 16 českých a slovenských whisky (a jedné skotské), kam stále doplňuji nové a nové ochutnané české whisky nebo věci spojené s českou produkcí a whisky. Vzhledem k rozšiřující se nabídce českých whisky, byl článek už uzavřen.

nekonečný Česko-Slovenský týden

Whisky na dovolené

Když jedete na dovolenou do jiné země, tak si tam užíváte místní přírodu, památky, pláže a tak dále. Někdy okusíte místní jídlo. A protože se věnuji whisky, tak mě samozřejmě napadá myšlenka ochutnat místní whisky.

Whisky na dovolené

česká whisky

V roce 2019 přibyly do rodiny české whisky další značky, což vedlo ke vzniku tohoto článku a jsme v "očekávání" dalších nových whisky. To už stálo za shrnutí doby minulé a přehled toho aktuálního.

česká whisky

Hell´s Series

Po čertech dobrá whisky nebo spíše peklo? Článek inpirovaný lehkou dostupností různých esencí pro výrobu všemožného alkoholu z lihu či vodky. A současně také ukazuje až občasnou nesmyslnost různých frází ve světě whisky.

Hell´s Series

na začátek stránky

Odposlechnuto na Facebooku

Na Facebooku ve skupinách Whisky CZ/SK a Investiční alkohol se občas objevují zajímavé příspěvky (což nepřekvapuje, chodí tam chytří a znalí lidé). A protože na FB dobrý i špatný příspěvek velmi rychle zmizí, což je u těch dobrých škoda, tak po domluvě s autory je kopíruji i sem na WOL (netýká se recenzí, pokud je překopíruji, tak přímo ke značce do recenzí, sem odkaz dávat nebudu). Pokud se týkají značek, tak je najdete přímo u značky. Pro lepší dohledání, jsem udělal i tuto část.

•  Jiří Šinogl

Příspěvky Jirky Šinogla najdete u následujících značek:
Brora
Clynelish

Jirkův report z výledu na Islay (5/2022)


•  Zdeněk CZ

Zdeněk se zamýšlel nad skotkýma palírnama, které jsou neprávem opomíjeny pijáky single malt whisky. Přitom často mají hezký životní příběh. Bylo by škoda, kdyby to zapadlo na FB a bylo by i škoda, kdyby to zapadlo i tady jen u značek a tak budou celé texty i zde.

Opomíjené skotské perly

Opomíjené skotské perly - díl první

Opomíjené skotské perly - díl druhý

Opomíjené skotské perly - díl třetí

Opomíjené skotské perly - díl čtvrtý

Opomíjené skotské

Opomíjené skotské - Glen Moray

Stará nebo nová ?

Nejen já občas ze zvědavosti zkouším porovnat staré a nové verze různých značek. Zdeňkovo porovnávání dám jak ke svému porovnání "stejných" láhví, ale z jiné doby, tak i k jednotlivým značkám.

desetiletá Speyburn
Glen Grant 10letá


Příspěvky Zdeňka CZ najdete u následujících značek:
Mortlach
Royal Lochnagar
Longmorn
Inchgower
Glen Moray
Glen Scotia
Speyburn
Knockando

Vedle toho v samostatných článcích (které jsou případně vloženy i u značek):
Čtení na Velikonoce (2022)
Whisky pro žhavé dny
Co je doopravdy Speyside a jaký má význam?
Tipy na osvěžující whisky pro žhavé dny

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 12.06.2022