značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» informace » aktuálně 

  tisk textu

Aktuálně

Info o/od ostatních

V této části bych chtěl dávat krátké informace o novinkách, nových či zajímavých článcích na jiných webech, ...
Tohle ale nepůjde dělat bez vás. Nemám zatím úplně přesnou představu, jak to bude vypadat a jak budou uvedeni autoři informace, ale ono se to nějak vytříbí.

• kniha o whisky - Whiskybraní I-IV

I když to již není aktualitou, tak zde zatím tuto informaci ponechám, protože mi připadá dostatečně důležitá. Vyšla česky psaná čtyřdílná kniha o whisky. Více informací s ukázkami i možnost objednání najdete na: www.whiskybrani.cz

• Whisky posezení s Netharem

13. října 2014

Caol Ila 12 yo

• Whisky festival 2014

Koncem dubna proběhl Whisky festival 2014. Pro ty kdo nebyli (já také bohužel ne) alespoň krátké video od Nethara.

na začátek stránky

WOL + Petr KomáreK

31.1.2019
Hledal jsem na telefonu nějaké informace o některých značkách whisky, hlavně jejich chuť apod. Samozřejmě jsem nejdříve hledal tady u sebe. A byl jsem zklamán. Hodně zklamán. Budu s tím muset něco udělat. Informace o palírnách a hodně obrázků je sice fajn, ale zajímaly mne hlavně charakteristiky některých značek a těch jsem tu našel méně, než jsem čekal. A navíc některé odkazy na Netharovo fórum nefungují (změnila se doména, což jsem ovšem nevěděl). Takže to bude chtít radikální zásah. V první vlně se chci zaměřit na doplnění charakteristik u značek a až pak se začnu věnovat dalším informacím a hledání obrázků. Snad mi to nějakou chvíli vydrží. Ještě stále nechci tento web vypnout ani nechat v zahybernovaném stavu.

25.1.2015
Dopsal jsem slibovaný Talisker. Ještě tu mám dost fotek k přebrání (Taliskeru a Ardbegu), tak je postupně budu doplňovat. Na konci každé značky přibylo datum poslední úpravy textu, občas se totiž lidé diví, že tam není na fotkách aktuální etiketa u značky, kterou právě hledají. Datem nula je 5.12.2009, což je datum, kdy se stěhoval celý server a tak všechny značky napsané před tímto datem mají toto datum. Bohužel není v mých silách zaregistrovat každou novou věc a přidat jí sem. Dělám v určitých vlnách a to jak časově (když mám sílu na psaní a současně nemusím řešit jiné podstatnější věci v životě), tak i v oblastech (nedávno se dělaly skotské blendy, teď uvažuji o rychlé projíždce irských whiskey a dalších single malt).

12.1.2015
Tak jsem se zase dostěhoval :) a konečně mám čas, prostor i náladu na psaní WOL (tak to snad nějakou chvíli vydrží). Teď dělám na rozjetí jen takové drobnosti, pak se chystám na Talisker a pak budu asi pokračovat ve skotských single malt od A plus nějakou vedlejší linii k tomu (minule to byly blendy, teď ještě nevím) a občas nějaké vsuvky, jak co potkám (osobně či na netu) apod.

18.11.2014
Moc to zatím nefunguje a změny v mém životě nepřestávají. Když jsem konečně před pár dny rozchodil počítač, tak bude vše zase jinak a WOL bude muset počkat. Ale aspoň chvíli jsem na ní našel a udělal aktualizaci českých whisky. Udělal jsem si malou ochutnávku českých whisky a jedné skotské určené pro český trh.

10.10.2014
Omlouvám se za probíhající delší výpadek na WOL, ale momentálně to vůbec nestíhám. Řešil jsem dost svých věcí a nedávno se stěhoval (ještě stěhuji). Až budu mít opět počítač a čas, tak budu muset změnit styl psaní (fotky jsou fajn, ale jejich přebrání zabere moc času), tak uvidíme, jak to dopadne. Ale vypínat se to stále nechystám :)

17.7.2014
Tak jsem konečně dodělal u míchané whisky část A-C a delší (hodně dlouhou dobu, když si uvědomím, co by se mělo dále dodělat a jak dlouho mi to trvalo) dobu se k ní nebudu moc vracet. Pokud budete mít nějakou zajímavost, informaci, fotku atd, která tam podle vás opravdu chybí, tak napište a rád ji tam doplním. Momentálně mám tvořivou náladu, tak budu dále pokračovat, tentokrát hlavně v jiné části.

5.1.2014
Trochu jsem přeházel/pouklízel příspěvky ve fórech, takže mají aktuální datumy.

24.12.2013
S koncem roku je čas na vánoční přání a popřát si také do Nového roku. Štastné a veselé

8.12.2013
Konečně jsem se dostal k opravě chybějících obrázků v textech. Ardbeg jsem ještě stále nedodělal. Jen co ho dodělám, pustím se do dalších značek. Musím vymyslet nějaký lepší způsob, abych nebyl tak dlouho zaseknutý na jedné značce.

17.11.2013
Fulltextové vyhledávání na WOL chybělo. Bohužel nemám původní kód pro prohledávání WOL a nový sám nenapíšu, tak jsem použil vyhledávání pomocí Google. Furt lepší něco než nic. (snad)

21.10.2013
Od cca půlky června mám v počítači rozepsaný Ardbeg. Jenže od té doby jsem nenapsal ani řádku a nebyl schopný se na to vůbec soustředit. V hlavě jsem měl něco zcela jiného, než whisky. Ale už je to zase v pohodě. Dnes jsem ho otevřel (článek i lahvinku) a začnu ho brzy dávat na WOL.

1.3.2013
Trochu jsem pouklízel ve fóru, takže nesedí datumy posledních příspěvků.

18.2.2013
Vzhledem k některým mým změnám upozorňuji, že jediné platné mailové adresy na mne jsou pkomarek@whiskyonline.cz a případně pkomarek@email.cz , ostatní (dříve firemní) už nebudou pro mne dostupné. Občas jsem z nich odpovídal, protože mi kopie mailů chodily do práce a tím i na telefon, takže jsem tak mohl rychle reagovat.

12.2.2013
Tak jsem se zase dostal na ochutnávku whisky a zjišťuji problém (tedy vím o něm už dlouho). Jak jsem se nějakou dobu nevěnoval ochutnávání whisky, tak jsem ztratil pamět na vůně a chutě, takže mám opět problém whisky dobře popsat. Nevím, jak rychle se mi podaří se do toho zpět propít/proochutnávat. Tak se smiřte s tím, že některé moje poznámky k whisky vám můžou připadat divné. Na druhou stranu každý máme jiné chutě a preference a nemusí nám vše chutnat stejně.

31.1.2013
Do léta 2012 jsem se snažil WOL věnovat celkem více (což i snad bylo vidět). Pak mi ale nastalo větší pracovní vytížení, že už na WOL nezbýval čas ani síla. Aktuálně řeším otázku nového zaměstnání, tak by mi zatím mohl vyjít čas i na WOL (dokud z toho nezačnu být opravdu nervózní, pak už na WOL asi nálada nebude).

20.5.2012
Dnes oslavila WOL 10 let. To byl ten první a hlavní impuls, který vedl ke znovuprobuzení. Byla by ostuda, kdyby toto výročí prožila ve stavu spánku a stagnace, ve které se v minulosti delši dobu nacházela.

7.5.2012
Někteří asi poznali, že nejvíce změn nyní probíhá u míchaných whisky, postupně od A (aktuálně se pohybuji na pomezí B a C - část dodělávám v B a část už začínám v C). Vrátil jsem se zpět ke Kulhánkovi, kterého opět používám jako základní vodící linii a z dalších zdrojů doplňuji informace. Už se do toho začínám dostávat a plánuji, že pokud to budu zvládat, tak vedle míchaných pojedu ještě jednu linii, nejspíše doplňování a aktualizace u single malt. Také více zapracuji na odkazech k Netharovi.

6.5.2012
Níže jsem zmiňoval dva impulsy, které vedly ke znovuprobuzení WOL. (tady na WOL si netipnul nikdo) Tím menším bylo, že "reklama" na WOL byla na startovací rampě RC závodu Vidrholec a kdyby se někdo podíval díky tomu na WOL, tak aby nenašel mrtvý web. Ten větší důvod napíšu až za 14 dní.

6.4.2012
Podíval jsem se do statistik WOL a zjistil, že velmi často hledaným slovem je "Queen Margot". Protože mi to vůbec ni neříkalo, tak jsem zalovil na netu a našel, že je to velmi levná míchaná whisky. Dokonce tu na WOL byla už fotka. Normálně by mi to ani nestálo za psaní značky, ale když jsem si uvědomil, že to lidi hledají, tak jsem si řekl, že bych tam měl alespoň pár řádků napsat. Snad to alespoň někoho odradí od nákupu a koupí něco lepšího.

3.4.2012
Byly dva impulsy, které vedly k tomuto probuzení WOL. Tipnete si někdo jaké to byly? (třeba v obecném fóru)

2.4.2012
V březnu 2012 jsem tak koukal na knížky o whisky, co mám doma a říkal jsem si, že je škoda nechat je zahálet. RC auta už mám tak nějak hotový, hotový nebudou nikdy, ale dosáhl jsem přibližně plánovaného stavu, letošní dubnový závod připravuju už od začátku roku a tak i zbyl čas. Postupně jsem v březnu něco málo připravil, aby tam alespoň nějaké změny byly a rozhodl jsem se oznámit pokus o resuscitaci WOL. Jenže mi to vyšlo akorát na 1.4. a tak jsem musel počkat ještě den, aby si někdo nemyslel, že je to Apríl. Aktuálně používám jako vodící linii knížku Svět whisky. Není sice tak podrobná jako jiné knížky, ale věnuje se nejznámějším whisky a čtenáři na WOL budou spíše hledat známé značky, než odborníky sice chválené, ale jinak zcela neznámé plnění v limitované edici. Vodící linie znamená, že když při psaní značky narazím na odkaz další navazující, např vyráběné stejnou společností, tak se budu věnovat i jim, nebudu se držet jen té knížky. Až se trochu rozepíšu a rozpiju, tak dojde i na další a další whisky.

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 31.01.2019