značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » evropa » česká republika 

  tisk textu

GOLD COCK

Česká republika

Whisky Gold Cock byla původě vyráběna pod hlavičkou společnosti Seliko v Likérce Dolany. Starší produkty vzbuzují různé otázky (zvláště složením). Koncem roku 2000 byly na trh uvedeny nové produkty whisky Gold Cock, které už používaly standardní označení - Red Feathers (blended 3letá), Black Feathers (single malt 6letá) a Green Feathers (single malt 12letá). Likérka Dolany zkrachovala a výrobu whisky Gold Cock převzala v roce 2005 firma Rudolf Jelínek. Převzala nejen značku, ale i zásoby zrající whisky. V srpnu 2006 měli v nabídce Red Feathers (3letá blended) a Green Feathers (12letá malt). V roce 2008 opět obnovili výrobu whisky, tentokrát již ve Vizovicích (zde firma Rudolf Jelínek sídlí a sem byla také přestěhována whisky a některé zařízení z Dolan). Na trh dali také whisky stáčenou ze zakoupených zásob a podle ohlasů to byl úspěšný tah. Firmu to povzbudilo a na trhu se postupně objevují experimenty s whisky dozrávající v různých sudech a další.

Gold Cock 8-mi letá Single Malt 49,2%Gold Cock 10-ti letá Single Malt 49,2%Gold Cock 2008 Single Malt Virgin Oak 61,5%Gold Cock 2008 Single Grain 49,2%Gold Cock 2008 Single Grain 61,5%Gold Cock 1992 Single Malt 49,2%Gold Cock Red Feathers - 3 letá (blended) 40% (Rudolf Jelínek)Gold Cock Green Feathers - 12-ti letá (malt) 43% (Rudolf Jelínek)

O samotné whisky se na webových stránkách výrobců mnoho nedozvíme. Na starých stránkách, ještě když byla vyráběna v Likérce Dolany, bylo uvedeno: Whisky je vyráběna tradičními postupy, jako ve Skotsku, ale z moravského ječmene a z vody čerpané z hlubokých podzemních studní v podhůří Jeseníků. Její hodnocení: delikátní chuť s pevným jádrem, doplněným o výrazné aroma rašelinného dýmu a typickou vůní dubového dřeva, použitého pro maturační sudy.

Na webových stránkách nového výrobce: Výrobou tříleté a dvanáctileté whisky navazuje Rudolf Jelínek na tradiční výrobu Likérky Dolany a.s. a pokračuje v jejím odkazu kvalitního sladového nápoje. Chuť a duše této výtečné whisky je dána pečlivým výběrem odrůdy moravského ječmene, spojením sladu s křišťálově čistou pramenitou vodou, mimořádnou pozorností při sušení sladu, opakovanou destilací a zráním v dubových sudech.

Na webu značky Gold Cock jsem na podzim 2019 objevil podstatně více informací a protože to nechci vytrhávat z kontextu, tak je sem dám skoro celé:
Z historie - Na svou dobu nevídaný a velmi ambiciózní nápad, že by svou whisky měla mít i některá ze zemí socialistického bloku, se zrodil na počátku 70. let minulého století. Místem, kde mělo dojít na jeho realizaci, se stal závod Těšetice spadající pod Likérku Dolany a národní podnik Seliko Olomouc. Příprava výroby se naplno spustila už v roce 1972, první destilace proběhla v prosinci následujícího roku. Výsledkem byla whisky se 43% obsahem alkoholu, jež dostala jméno King Barley. Soudruzi se s ní chtěli pochlubit na olympiádě v Moskvě, do Sovětského svazu se však mohly vyvážet jen destiláty s obsahem alkoholu do 40 %, a tak se těšetický tým v roce 1978 pustil do vývoje nové whisky. Její receptura byla odvozena od té původní, měla však požadovanou „voltáž“. Do vínku dostala název Gold Cock a na etiketu kohouta složeného ze zlatých obilných klasů, jenž měl symbolizovat úrodnost Hané, odkud pocházela základní surovina – sladovaný ječmen. (Takže z nouze cnost?) Sladinku už tehdy palírně dodávala bruntálská sladovna. Byl-li slad nakuřovaný, pak rašelinou z Hory Svatého Šebestiána. Voda pocházela z hlubokých podzemních studní v podhůří Jeseníků. V prvních dvou desetiletích se Gold Cock lahvoval jako tříletá blended whisky se 40 % alkoholu. Okolo roku 2000 se vyráběly hned tři whisky: tříletá blended s červenou etiketou nesla označení Gold Cock Red Feathers, jednosladová šestiletá Black Feathers měla etiketu černou a dvanáctiletá single malt Green Feathers zelenou. Navzdory veškerým snahám se však majetková situace Likérky Dolany nevyvíjela dobře, což pochopitelně dopadalo i na těšetickou palírnu. Poslední whisky zde byla vypálena v roce 2002. (Podle TOSH Distillery v roce 1996, ale datum na láhvi Gold Cock i King Barley je z roku 2000.) Likérka, vybavení palírny i letité zásoby destilátu se následně ocitly v dražbě.

Novými majiteli ochranné známky Gold Cock se stala společnost Rudolf Jelínek, jež v dražbě získala také část technologie a zásoby whisky, které byly postupně převezeny do Vizovic. Zde se pokračovalo v lahvování tříleté blended a dvanáctileté single malt whisky Gold Cock z dolanských zásob a současně se začalo připravovat vše potřebné pro vlastní produkci, která sezonně vhodně doplňuje výrobu ovocných pálenek. K první destilaci whisky ve vizovické palírně na speciálně upravených kolonách došlo už v roce 2008. Na podzim roku 2013 přišla poprvé na přetřes otázka, zda by nebylo možné whisky staré několik desítek let milovníkům sladového destilátu nabídnout také v podobě single malt odrážející tak trochu divoká 90. léta. Zástupci společnosti Rudolf Jelínek se rozhodli revidovat archiv a k degustaci šesti vybraných vzorků, jež ve Vizovicích proběhla 20. června 2014, přizvali pořadatele whisky festivalu v Malé Morávce Petra Křenka a další dvě desítky milovníků whisky. Vzešli z ní dva favorité: ročníky 1992 a 1995. Slibně vypadaly už v sudové síle, nakonec ale padlo rozhodnutí je lahvovat při 49,2 % alkoholu – Vizovice totiž leží na 49,2 stupňů severní šířky. Gold Cock Single Malt Whisky 1992 byla uvedena na trh na jaře 2015 v počtu 1948 láhví a na podzim téhož roku následovala Gold Cock Single Malt Whisky 1995, jíž bylo 2004 láhví. Ještě úspornější – v řádu desítek láhví – byla v případě obou ročníků speciální edice o sudové síle, tedy 61,6 %, resp. 61,5 % alkoholu. Zájem o všechna čtyři plnění byl tak velký, že se zásoby velmi rychle tenčily a dnes je lze jen obtížně sehnat. Vyvolaly také pozornost podniků z různých koutů republiky, které projevily zájem o vlastní whisky Gold Cock. Průkopníkem byl v tomto ohledu olomoucký bar Black Stuff, jenž od té doby na whisky lahvované s jeho logem pravidelně spolupracuje. Mezitím uběhl dostatek času, aby mohla být nalahvována whisky destilovaná v roce 2008 ve Vizovicích. Do láhví putovala v roce 2016, tedy jako osmiletá. Od roku 2018 je k mání i její desetiletá varianta. Právě single malt Gold Cock 10 Years Old by se měla stát vlajkovou lodí nového whisky portfolia společnosti Rudolf Jelínek. Na další si ale bude potřeba počkat – podruhé se u Jelínků whisky destilovala až v roce 2014. Od roku 2016 se tak děje pravidelně, vždy v květnu a červnu, a výroba se postupně navyšuje.

Další povídání si už případně přečtěte na jejich webu - www.goldcock.cz
kurzívou psané jsou mé komentáře v textu

Gold Cock - řezaná whisky 40% (z likérky Dolany)Gold Cock - řezaná whisky 40% (z likérky Dolany)Gold Cock 3, 6 a 12letá (z likérky Dolany)Gold Cock Red Feathers - 3letá (blended) 40% (z likérky Dolany)Gold Cock Black Feathers - 6letá (malt) 43% (z likérky Dolany)Gold Cock Green Feathers - 12letá (malt) 43% (z likérky Dolany)Gold Cock 40% (z likérky Dolany)

Typy

V nabídce whisky Gold Cock vyráběné firmou Rudolf Jelínek nalezneme doprodej původní řady whisky míchanou 3letou s označením Red Feathers a 12letou malt whisky Green Feathers. V roce 2008 byla zahájena destilace ve Vizovicích na kotlích Arnold Holstein. Tento rok by měl být z hlediska whisky Gold Cock zlomový. Původní řada by se měla jen doprodávat a na trh by měly jít postupně nové produkty. Nejdříve v nabídce byla 8letá Single Malt whisky a mluvilo se o tom, že nahradí dřívější řadu whisky. Současně s ní se také objevila i Single Grain Whisky z roku 2008. Nyní již 8letá v nabídce není, ale objevila se 10letá Single Malt. O té se aktuálně píše jako o vlajkové lodi ve whisky portfoliu společnosti Rudolf Jelínek.
Vedle těchto whisky základní řady uvedl Jelínek již dříve na trh whisky ze zakoupených zásob a současně se začínají objevovat už i whisky pálené v roce 2008. Z těch nových např. Gold Cock 2008 Virgin Oak Cask Strength (slad z moravského ječmene, nakouřený rašelinou z nalezišť v Soběslavi), Gold Cock 2008 Apricot Brandy Finish, Gold Cock 2008 Single Grain s 49,2% a ve verzi Cask Strength s 61,5% nebo 10-ti letá 2008 Pinot Noir Finish Private Single Cask pro olomoucký Black Stuff. V "mezičase" - než uzrála nově vyrobená whisky z Vizovic, uváděl Jelínek na trh původní zásoby whisky Gold Cock. A nebál se také experimentovat s dozráváním v různých sudech. A tak se na trhu také objevily např. 22letá Gold Cock Single Malt Whisky 1992, 20letá Gold Cock Single Malt Whisky 1995, Gold Cock Slivovitz finish 59,5% (ze sladu z ječmene vypěstovaného na severní Moravě, připraveného ve sladovně v Bruntále tradičním humnovým způsobem, slad byl při sušení mírně nakuřován rašelinou z Hory Sv. Šebestiána, destilace probíhala v Hanácké pálenici Těšetice u Olomouce, kde byl destilát založen ke zrání do silně vypálených, nových dubových sudů z evropského zimního dubu, po více než dvaceti třech letech, přesně 13. 11. 2015 byla whisky naplněna do sudu po slivovici (která v něm zrála po více než dvacet let), na den přesně po půl roce, 13. 6. 2016 vyčerpána ze sudu a po měsíci odpočinku v nerezovém tanku stočena do lahví.), Gold Cock 1992 Moravian apple brandy finish 59% (dozrávala v sudu po Moravské jaderničce (která v něm zrála tři roky, jde o destilát z místní odrůdy jablek, velmi specifický a typický pro region)).

Zajímavostí je, že některé whisky Gold Cock jsou stočeny v síle 49,2 % alkoholu, přičemž procento alkoholu ve whisky odpovídá rovnoběžce, která protíná sídlo společnosti RUDOLF JELÍNEK.

Likérka Dolany vyráběla whisky Gold Cock jako blended i jako jednosladovou. 3letá, také nazývána Red Feathers je blended a 6letá Black Feathers a 12letá Green Feathers jsou jednosladové. Dříve vyráběný Gold Cock byl uváděn jako Malt whisky, ale setkal jsem se i s whisky, která byla výrobcem označena jako řezaná (složení: whisky destilát, líh, voda, víno dezertní, cukr, barva E150a). Na trhu bylo možné whisky Gold Cock potkat také v různě tvarovaných lahvích, např. láhev ve tvaru kohouta.

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Gold Cock - řezaná whisky 40% (z likérky Dolany)Gold Cock - řezaná whisky 40% (z likérky Dolany):
Aroma je jemné, lehce sladké, ovocné, lehce dřevo, docela příjemné. Chuť je primárně celkem sladká, lehce obilná, v závěru pak zůstává sladkost a cítím lehké ovoce. Celkově mi ale připadá docela chudá a nezajímavá. Pít se to dá, ale zmizí z očí zmizí z mysli. V paměti zůstane jen díky popisu na etiketě. Je označena jako řezaná, což je podle složení asi správné označení (nejsem si ovšem jist, zda řezaná whisky smí být ještě vůbec označována jako whisky), uvedené složení (whisky destilát, líh, voda, víno dezertní, cukr, barva E150a) ve mně ale velkou důvěru nevyvolává. (7.2018)

Aroma spíše alkoholové ovocné pálenky, sladké, lehké ovoce, připomíná to spíše ovocnou pálenku. Chuťově také spíše do té ovocné pálenky, nijak moc mě nebaví. (18.4.2020)

Gold Cock Red Feathers - 3letá (blended) 40% (z likérky Dolany)Gold Cock Red Feathers - 3letá (blended) 40% (z likérky Dolany):
Aroma jemné, sladově sladké, lehké ovoce, celkem příjemné, ale nijak zvlášť bohaté a zajímavé. Chuť je lehce sladká, po medu, s rušivým tónem "něčeho" (nepovedlo se mi pojmenovat), a to "něco" doznívá i v závěru. Jak kdyby cestou protekla, kudy neměla a "něco" navíc, co tam nepatří nese dále sebou. Možná, jako by si vzala pozůstatky ze slivovice, která se tam pálila předtím. Občas se tam vynoří chuť švestek. Kazí mi to celkový dojem z whisky. Ani bez toho ani s tím mne nijak nezaujala. (7.2018)
Gold Cock Black Feathers - 6letá (malt) 43% (z likérky Dolany)Gold Cock Black Feathers - 6letá (malt) 43% (z likérky Dolany):
Aroma je výraznější, sladové, trochu vřesu a ovoce, lehce trpké. V chuti převládá sladová sladkost, trochu tráva, zaoblenější a vyváženější. V závěru trochu štiplavosti a hořkosti. Ale stále nezapamatovatelná whisky. Po krátké chvíli si nevybavím žádnou z chutí a to ani když to po sobě čtu. (7.2018)
Gold Cock Green Feathers - 12letá (malt) 43% (z likérky Dolany)Gold Cock Green Feathers - 12letá (malt) 43% (z likérky Dolany):
V aroma je stále sladová sladkost, vřesový med, přidalo se dřevo a lehký kouř. Z pohledu celé řady to má vzestupnou tendenci. V chuti jemná, sladká, medová táhlost, uzený med, v závěru lehká hořkost a dlouhý táhlý uzený med stékající do krku. Docela slušné pití, ale ničím zvlášť zapamatovatelné. Z Gold Cocků zatím nejlepší a jediná zapamatovatelná (z nich). (7.2018)
Gold Cock 2008 Single Grain 2.2008/2.2018 49,2%Gold Cock 2008 Single Grain 2.2008/2.2018 49,2%:
Aroma je celkem lehké. Květiny, ovoce (do švestek), trochu dřeva, lehká sladkost. Chuť začíná sladkým nástupem, přidá se kořenitost a dřevo. V závěru lehká sladkost, dozvuk ovoce, pak se zvýrazní dřevo a trochu šiplavosti. Celkově trochu jednodušší whisky, ale dobrá. I když mě moc nenadchla, tak nemám pocit, že se jedná o špatnou whisky. (7.2018)

V aroma jsou švetsky, sladké švestky, trochu lihovosti, tráva. Chvílema jehličnatý les. Trochu parfémovanosti. Začátek chuti sladký, pak začně být štípavá a projeví se dřevo. V závěru opět trochu sladkosti, ovoce, dřeva a štiplavosti. Jednoduchá, nenáročná whisky, trochu nudná. Nalil jsem si jí do té degustační skleničky moc (teda nalévám si málo, ale subjektivně mám pocit, že toho bylo zbytečně moc). Na nenáročné oddychové to taky není, na to je štiplavá a nesrovnaná. Ale zas tak hrozný to taky není.

Tož je to taká nevýrazná moravská děvčica. Jdete se s ní projít švestkovým sadem, ona vám vypráví jak se vyrábí slivovice. Nevíte co říká, ale není to proto, že byste od ní nemohli odtrhnout oči, ale protože vás to prostě nebaví. Víte, že na konci sadu se rozloučíte, ale proč je ten sad tak dlouhý. Jako ona není ošklivá, teda ono vlastně vyloženě ošklivých holek moc není. A víte jak funguje lokomotiva? Konečně konec sadu, tak tu lokomotivu si necháme na jindy. (27.9.2019)

Gold Cock 8letá Single Malt 49,2%Gold Cock 8letá Single Malt 49,2%:
V aroma je cítit sladkost sladu, ale velmi výrazně se tam objevuje ovoce, řekl bych slivovice. Lehké dřevo a lehká zatuchlost. Chuť je jemná, lehká. Zpočátku lehce sladká, trochu ovoce (švestek - slivovice). Nijak moc výrazná a zajímavá, uzavírá ji lehce štiplavá dřevitost. Závěr je středně dlouhý, lehce nahořklý. V úplném závěru doznívá lehké ovoce. Celkově mě také až tak nenadchla, ale jinak je to dobrá whisky. Je taková jednodušší, pokud to má být nová základní místo dřívější barevné řady, tak je to určitě velký posun vpřed, ale stále to není k tomu, abych u sebe zařadil Gold Cock mezi své oblíbené značky. (7.2018)

Aroma je sladově sladké, ale hned doplněné švestkama, slivovicí, která tam začne získávat dominanci. Kdyby mi někdo naslepo tvrdil, že čuchám ke slivovici, tak bych mu to taky věřil. Pak začne převládat lihovost čerstvého alkoholu. Jakoby málo dozrála. Přidává se tam i dřevo a možná lehká vanilka. V chuti je krátký sladký náběh, obilná, tóny slivovice, v závěru chuti lehce štiplavě dřevitá. Dokončení se nese v celkem výrazné nakyslosti a lehké hořkosti. Zajímavější než ten single grain, ale jinak taky jednodušší whisky, dá se na ní zvyknout, ale já osobně ji vyhledávat nebudu. Ani tuhle doma v baru, ani jiné plnění jinde.

Tož i tato děvčica je fajn a je i zajímavější a poslouchatelnější než ta předtím. Taky žádná velká kočka, ale důležitý je přece charakter. Ne? Jasně, ale klidně by mohla mít obojí a ona toho charakteru taky až tak moc nemá. Cesta švestkovým sadem ubíhá rychleji a příjemněji, tentokrát ji i vnímáte co říká. Vnímáte i krásy okolí, což je taky fajn, než být jen fascinovaný tou ženskou. No, na ty krásy okolí se ale můžete jít podívat i po krásných chvílích s ní. Ty ale moc nebudou, tak aspoň ty krásy okolí. (27.9.2019)

Gold Cock 10letá Single Malt 49,2%Gold Cock 10letá Single Malt 49,2%:
Jen co jsem to nalil do skleničky, tak jsem začal přemýšlet co cítím ve vzduchu. Švestky, takové ty dobré zralé, sladké, když je rozpůlíte, vyndáte pecku a leží vám na talíři, tak takhle krásně voní. Ta vůně zaplní široké okolí. Zblízka už je to jen švestka (ta vůně co se rozvine po širokém okolí je hezčí, příjemnější, sladší), med, sladová vůně obilí, sladká, možná lehké dřevo. Chuť mám trochu problém popsat. Pije se to dobře. Začátek chuti je takový nevýrazný, lehce sladově sladký, ale pak se prostě stočí do něčeho jiného. Prostě jakoby se z toho stala "peckovice", dobře udělaná, bez lihových/new makeových závanů, ale prostě jako bych pil něco jiného. Dokončení lehká švestka a med, následovaná dřevitou štiplavostí až nakyslostí a pak je krásně sladové, jak kdybych zobal sladový ječmen, který doznívá dlouho. Prázdná nevypláchlá sklenička kolem sebe šíří vůni povidel a slivovice.
Celkově mi nejvíc voní její nalití do skleničky, ty čerstvě rozkrojené sladké švestky (dostal jsem z toho chuť na švestky). Má whisky vonět po švestkách? Já bych se přikláněl k názoru, že ne, alespoň ne základní verze. Jenže o Gold Cocku se říká, že prostě "švestkový/slivovicový" je. Pije se to dobře, o tom žádná, nedá se dá říct, že by neměla svůj charakter, má, ale slivovicový. To mi připomnělo, jak se o té whisky kdysi bavili v té pohádce: "Voní to jak čerstvé švestky, ale marmeláda to není. V chuti pecky, ale peckovice to není. Z aroma vůně švestky v lihu vane, ale slivovice to není, jasný pane. Co je to?"

Jak shrnout? Pokud máte rádi Gold Cocka, bude se vám to líbit, jako jejich hlavní základní whisky dobrý. Pokud to chcete pro seznámení se s českou whisky, taky dobrý. Když to budu brát, že je to česká whisky a Jelínek se nesnaží napodobovat skotskou whisky, ale dělá whisky takovou, jak se mu líbí, tak taky dobrý. Prostě se musíte oprostit od očekávání které máte, když se řekne whisky. Určitě ji ochutnán znovu, kdy už budu lépe připraven na to, že je to prostě Gold Cock (myšleno v dobrém) a nebudu mít receptory v módu "klasická whisky".

Hezká holka krájí švestky. Šli jste za ní, ale ta vůně švestek vás zaujala s přilákala víc. Zezadu se k ní přitisknete, cítíte dotek jejího těla, její vůni, ruku protáhnete dopředu a sáhnete .... si pro švestku. Jaká byla? Co? Jo ta holka. Jo, byla dobrá. Ale ty švetsky tak krásně voněly a jak byly sladké, letos tak krásně dozrály. Krájela je tam jedna hezká holka. A jak krásně voněly. Jaké měla oči? Určitě hezké a ty švetsky měly krásně fialovou barvu. (7.12.2019)

Gold Cock 8 a 10letá Single Malt 49,2%Gold Cock 8 a 10letá Single Malt 49,2% - porovnání:
Výhodou nákupu láhví místo ochutnávání vzorků je to, že se k nim můžete vrátit na přeochutnání nebo porovnání. Nevýhodou, že to stojí víc peněz (a ještě víc, když se k tomu už vracet nechcete). Rozhodnul jsem se porovnat 8 a 10letého Gold Cocka. Základ by měl být stejný, jen to zrálo další dva roky v sudu. Rozdíl v barvě je, malý ale je, 10letý je o něco málo tmavší. V aroma obou jsou švestky, ale u 10leté jsou jemnější, sladší, voňavější, sbíhají se sliny na jazyku. U 8leté mi spíš evokují slivovici. V chuti je desítka uhlazenější, je cítit, že vyzrálejší. Ty dva roky v sudu Gold Cocku určitě prospěly. Rozhodnutí nahradit osmičku desítkou bylo dobré.

Budu se opakovat, novej Gold Cock je dobrá whisky. Mě ale to "štrejchnutí slivovicí" moc nevzalo. Četl jsem u jiných, že se k jejímu charakteru museli nejdříve propít. Uvidíme. Chci se k ní ještě vrátit, kdy už budu mít lepší představu, co mě čeká a budu se na ty švestky těšit.

v knize Svět whisky hodnotí:

Gold Cock Red Feathers - 3letá (blended) 40% (Rudolf Jelínek)Gold Cock Red Feathers - 3 letá (blended) 40% (Rudolf Jelínek):
Lehká, obilná a nasládlá s matnými kovovými tóny.

Marc A. Hoffmann ve své knize Whisky - značky z celého světa hodnotí:

Gold Cock Green Feathers - 12letá (malt) 43% (Rudolf Jelínek)Gold Cock Green Feathers - 12-ti letá (malt) 43% (Rudolf Jelínek):
Barva: zlatá.
Aroma: velice máslové.
Chuť: ukazuje tón toffee a chutná trochu po ovoci.
Dokončení: suché s trochou kůže.

Recenze na whisky.nethar.cz:

Gold Cock (Dolany)

Gold Cock 3 yo

Gold Cock 12 yo

Gold Cock 8 yo

Gold Cock 10 yo

Gold Cock 20 yo

Gold Cock 2008 Virgin Oak Cask Strength

Gold Cock 2008 Single Grain

Gold Cock 2008 Single Grain Cask Strength

Gold Cock 2008 Apricot Brandy Finish

Gold Cock 2008 Black Angeľs

Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish

Gold Cock 1992 22 yo 61,6%

Gold Cock 1992 22 yo 49,2%

Gold Cock 1992 23 yo

Gold Cock 1992 24 yo Private Single Cask

Gold Cock 1992 25 yo Last Cask

Gold Cock 1992 Slivovitz Finish

Gold Cock 1992 Moravian Apple Brandy Finish

Gold Cock 1995 20 yo 49,2%

Gold Cock 1995 20 yo 61,5%

Gold Cock 1999 Rum Cask Finish

Gold Cock 2016 Madeira Finish

Gold Cock 2016 Hop House

Gold Cock Peated

Gold Cock Peated CS

Gold Cock The X Series vol.1

Gold Cock New Make

.

Webové stránky značky:

Webové stránky palírny:

Etiketa Gold Cock 8letá Single Malt 49,2%Etiketa Gold Cock 10letá Single Malt 49,2%Etiketa Gold Cock 2008 Single Grain 2.2008/2.2018 49,2%Etiketa Gold Cock Single Malt 1992 22letá Small Batch 49,2%Etiketa Gold Cock Single Malt 1995 20letá Small Batch 49,2%Etiketa Gold Cock Red Feathers - 3letá (blended) 40% (Rudolf Jelínek)Etiketa Gold Cock Green Feathers - 12letá (malt) 43% (Rudolf Jelínek)

.(2019)

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 19.04.2020