značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» informace » stoka 

  tisk textu

Stoka

Na internetu se občas najdou "zajímavé" věci, až z toho jde hlava kolem :)

Snippers DIY - Vyrob si svůj vlastní drink! - 349 Kč

Vyrobte si vlastní rum, whisky nebo stařený sudový gin s pomocí Snippers. Snippers je holandský výraz pro dřevěné chipsy. Dřevěné chipsy uvnitř láhve pochází ze skartovaných sudů od rumu nebo skotské whisky, které se na výrobu rumu či whisky používají již desítky let, nebo u varianty gin z mírně opečeného dubu, ze kterého se běžně vyrábějí sudy. Přestože jsou chipsy malé, stále obsahují hodně kouřové, jemné chuti. Tato příchuť se uvolní po přidání čirého alkoholu, jako byste stárli alkohol v dřevěném sudu.

Postup:
1. Začněte přidáním čirého alkoholu, jako je vodka nebo suchý gin. Vždy se ujistěte, že alkohol obsahuje alespoň 30% alkoholu. Nepřidávejte rum nebo whisky, protože by to nemělo téměř žádný účinek. Na štítek napište datum lahve a typ alkoholu, který jste použili.
2. Jakmile láhev naplníte, nechte ji zrát na chladném a tmavém místě. Dřevěné chipsy začnou pomalu uvolňovat svou kouřovou chuť a hřejivou barvu. Neváhejte každou chvíli ochutnat, abyste si vyzkoušeli, jak se chutě v průběhu času vyvíjejí. Tento proces trvá přibližně osm týdnů, ale klidně zjistěte, co se stane, pokud jej necháte stárnout déle.
3. Po osmi týdnech je čas servírovat vlastní rum / whisky / gin. Před vypitím alkohol přefiltrujte nebo opatrně nalijte. Dávejte pozor, abyste do sklenice nenalili žádné dřevěné chipsy. Také nikdy dřevěné chipsy nejezte.
4. Na zdraví! Vychutnejte si svůj vlastní drink!

Popis produktu:
Objem láhve: 350 ml
Obsahuje:
Rum snippers - dřevěný chipsy z použitých sudů od rumu
Whisky snippers - dřevěné chipsy z použitých sudů od skotské whisky
Gin snippers - mírně opečené dubové dřevěné chipsy
Výrobce: Spek Amsterdam, Holandsko

PK: Tohle je velké AU. Vyrobte si whisky z 30% vodky.
(Kopie z webu z 1.3.2022)


A tady je to na tom odkazovaném holandském webu - neskočte jim na špek :)

SNIPPERS: WHISKY - 15,95 EUR

Make your own Whisky with woodchips from used Scottish Whisky barrels. After adding a clear liquor like Vodka or Dry Gin the chips will slowly release their flavour and colour as if your liquor is ageing in a Whisky barrel!

Add liquor, other than Whisky > 30% ALC/VOL
Store in a cool/dark place for at least 8 weeks
Filter before drinking, never eat the woodchips
Enjoy the experiment responsibly!

With this bottle, you can turn a clear liquor into Whisky. The woodchips inside the bottle come from shredded Scottish Whisky barrels that have been used to make Whisky for decades. Although the chips are small, they still contain a lot of smoky Whisky flavour. This flavour will be released after adding a clear liquor, as if you’re ageing your liquor in a Whisky barrel.

1 Add liquor
You start off by adding a clear liquor, like Vodka or Dry Gin. Always make sure the liquor contains at least 30% alcohol. Don’t add Whisky, because this will hardly have any effect. On the label, write down the bottle date and the type of liquor you’ve used. If possible, try using leftover liquor you have at home.

2 The ageing process
After you’ve filled up your bottle, let it age in a cool and dark place. The woodchips will slowly start to release their smoky Whisky flavour and warm colour. Don’t hesitate to taste every now and then to experience how the flavours develop over time. This process takes approximately eight weeks, but feel free to find out what happens if you let it age longer.

3 Serve your own Whisky
After eight weeks, it is time to serve your own Whisky. Filter or carefully pour the liquor before drinking it. Make sure you don’t pour any of the woodchips into your glass. Also, never eat the woodchips.

4 Cheers!
Enjoy the experiment responsibly

PK: Neskočte jim na špek, ani když je z Holandska.
(Kopie z webu z 1.3.2022)

Cheers Box - Vytvoř si svou whisky

V květnu 2021 jsem našel sadu na "výrobu" whisky z vodky i na tomto webu, ale než jsem ji stačil zaarchivovat, tak tak z webu zmizela. Ale některé svérázné produkty se tam dali ještě najít i březnu 2022.

na začátek stránky

Prémiový set na výrobu vlastní whisky - 1.199,00 Kč

Vytvořte si svojí vlastní whisky!

Přidejte do whisky (cca 0,7l, není součástí balení) vámi vybrané stařící dřívko (dub, javor, třešeň nebo kouřový dub) aby se mohla rozvinout ta skvělá vůně. Během 24 hodin se z tyčinky do lihoviny uvolňují látky typické pro zralost, například třísloviny. Ideální zralosti dosáhnete pokud během procesu stárnutí láhev několikrát protřepete. Přiložené koření, které také harmonizuje s whisky Vám dá další možnosti přizpůsobit si vlastní drink. Jednoduše přidejte přímo do sklenice malé množství koření a nechte pár minut louhovat. Skvělého výsledku dosáhnete, když koření před přidáním malinko nadrtíte.

Jako bonus najdete v balení ledové kameny, které Váš drink ochladí aniž by ho zředily vodou. Stačí je dát před použitím do mrazáku.

Balení obsahuje:
1x 500ml skleněná lahev s korkem
1x dřívko dub
1x dřívko javor
1x dřívko třešeň
1x dřívko kouřový dub
1x koření růžové bobule
1x koření jablečné
1x koření chilli
1x koření pomerančová kůra
4x ledová kostka
1x návod s recepty

PK: Není to výroba, ale prznění whisky. A ta cena je teda šílená.
(Kopie z webu z 1.3.2022)


KutilBox: Sada na dochucení whisky - 1.399,- Kč

Hledáte originální dárek pro milovníka ušlechtilých destilátů? Darujte mu tenhle set na výrobu vlastní whisky. V něm si podle chuti (nebo receptu) dochutí kvalitní domácí whisky různými dřevinami a pečlivě vybraným kořením.

Během dvou dní tak získá osobitý nápoj, který bude ladit chuťovým buňkám. Teď už zbývá jen vyrobenou whisky nalít do sklenky a připít si. Tak na zdraví! Parádní dárek pro všechny gurmány s láskou ke kvalitnímu pití.

Doba trvání:
Ochucení whisky obdarovanému zabere přibližně 20 minut.
Alkohol poté musí ještě 2 dny odpočívat.

Sada na dochucení whisky obsahuje:
Prázdná lahev s korkem 2×
Trychtýř
Chilli
Pepř růžový
Lékořice
Pomerančová kůra
Dřevo – dub
Dřevo – javor
Dřevo – třešeň
Návod s recepty

Co budete potřebovat (není součástí balení):
Whisky

PK: Další przniči whisky. A ta cena taky šílená.
(Kopie z webu z 1.3.2022)

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 04.03.2022