značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » evropa » česká republika 

  tisk textu

OLD WELL

Ve Svachě Lhotě blízko Českého Krumlova přibyla k pivovaru Glokner v roce 2015 Destilérka Svach. Vyrábí se tam ovocné destiláty a likéry a od roku 2017 se tam vyrábí také whisky.

Destilérka SvachDestilérka SvachDestilérka SvachDestilérka SvachDestilérka Svach

Rmut je připravován v jejich vlastním pivovaru Glokner. Sudy pro zrání whisky jsou originální od Jack Daniels z Tennessee, sherry a portského vína. V plánu je vyrábět Single Malt Whisky, Smoke Whisky a Rye Whisky. Podle fotek se domnívám, že k výrobě se používá kontinuální destilační kolona.

Destilérka SvachDestilérka SvachDestilérka SvachDestilérka SvachDestilérka Svach

První informace o začátku destilace whisky jsou uváděny na konec roku 2015, s tím, že první whisky je slibována na rok 2018 (logicky konec roku 2018). Na konci roku 2017 byla stočena limitovaná edice mladého destilátu Single Malt Spirit ve stáří 1 rok (destilovaná v roce 2016) označená jako History begins (Historie začíná). Stočena byla ze sudu číslo 1. Pokud číslo jedna byl sud s první vypálenou whisky, tak se tříleté whisky můžeme dočkat nejdříve v roce 2019. (Sice je to v rozporu s úvodem tohoto odstavce, ale beru to spíše jako srážku reality s původní představou a posun o rok není nijak tragický, takže celkově dobrý.)

Old Well Single Malt Spirit 1 letý 59,8%Old Well Single Malt Spirit 1 letý 59,8%Old Well Single Malt Spirit 1 letý 59,8%Old Well Single Malt Spirit 1 letý 59,8%

na začátek stránky

Etiketa Old Well Single Malt Spirit 1 letý 59,8%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 22.07.2018