značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » evropa » česká republika 

  tisk textu

KING BARLEY

King Barley byla whisky z Likérky Dolany, vyráběná pod hlavičkou firmy Seliko v Hanácké pálenici Těšetice. Podle některých informací se tato whisky vyráběla jako 6-ti a 12-ti letá Malt a 6-ti letá Blended.

Firma Seliko díky nepodařené privatizaci ukončila svůj provoz. V roce 2005 se podařilo Hanácké pálenici Tešetice odkoupit ochrannou známku této whisky a plánuje obnovení výroby. Informace o plánovaném obnovení výroby se objevily několikrát, ovšem v roce 2018 začínají nabývat konkrétnější podoby.

King Barley 6-ti letá 43%King Barley 6-ti letá 43%King Barley 43% (Malt Whisky) (50 ml)King Barley 12-ti letá Malt Whisky 43%King Barley Corn 43% (0,05 l)

V roce 2018 byla založena TOSH Distillery, která mezi své produkty zařadila i whisky King Barley. Vybavení by mělo být ještě původní, od kvasných kádí, přes destilační zařízení až po dubové sudy.

King Barley Single Malt Spirit 46%Etiketa King Barley Single Malt Spirit 46%Etiketa King Barley Single Malt Spirit 46% (zadní etiketa)

Typy

Whisky, z původní produkce Selika, označenou Malt jsem neměl možnost vidět, ovšem whisky označenou jako Blended ano. A zde se objevují jisté pochybnosti o kvalitě této whisky. Na přední etiketě je: "King Barley Whisky, Original fine whisky, Over 6 years". Na zadní etiketě je možné číst: blended whisky. Ovšem na nalepené nálepce je uvedeno složení: líh, whisky destilát, voda, desertní víno, barva E150a, cukr, datum výroby: 15.6. 2000. Takto se snad nápoj označovaný jako whisky nevyrábí? Od Likérky Dolany, která tuto whisky vyráběla jsem bohužel žádné informace nedostal.

Novou whisky z produkce TOSH Distillery zatím také ne, to ale dáno tím, že první whisky se destilovala v roce 2017 a zatím ještě nedozrála. Zatím nabízejí ke koupi pouze King Barley Single Malt Spirit.

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

King Barley 43%King Barley 6-ti letá (43%):
Aroma je jemné, lehce sladké, trochu ovoce, citrusy. Celkem příjemné. Chuť je sladká, trochu ovocná, nijak výrazná a nezajímavá. Chudší než aroma. Závěr je lehce štiplavý, lehce sladký a nezajímavý.
Je sice označena jako blended, ale uvedené složení (líh, whisky destilát, voda, desertní víno, barva E150a, cukr) mi připadá podezřelé. (2018)

Michael Jackson ve své knize (Whisky - Kompletní průvodce světem nejlepší whisky) hodnotí:

King Barley Malt Whisky 12-ti letá 43% z Dolan: broskvová barva, náznak rašeliny v trávovém a ořechovém aromatu, čistá, sirupová sladová sladkost, kořeněné dokončení, známka: 67.

Recenze na whisky.nethar.cz:

King Barley Single Malt Spirit

.

Webové stránky palírny:

Etiketa King Barley 6-ti letá 43%Etiketa King Barley Malt Whisky 43% (50 ml)Etiketa King Barley 12-ti letá Malt Whisky 43%Etiketa King Barley Corn 43% (0,05 l)

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 17.08.2019