značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » blended » blended R-Z 

  tisk textu

WYZOUR

Wyzour je míchaná whisky od Dunlop and Dearie určená pro český trh. Kompletně je vyráběna ve Skotsku a to včetně lahvování. Podle informací od dovozce je namíchána z 27 druhů whisky a jedná se o tříletou whisky (tedy minimální možné stáří whisky). Na českém trhu je od konce roku 1995. Má etikety na kterých jsou kresby kreslíře Vyčítala. Před rokem 2000 existovalo celkem 6 kreseb a nevím o tom, že by přibyly nějaké další. Jedna z etiket byla určena pouze pro "placatky". Nevím zda se ještě stále vyrábí, ale na internetu jsem nenašel nikde žádnou informaci (konec roku 2006).

Wyzour 40%Wyzour 40%Wyzour 40%Wyzour 40%Wyzour 40%Wyzour 40% (350ml)Wyzour 40%

Název WYZOUR byl navrhnut a "vymyšlen" při oslavách 4. výročí časopisu Rodokaps za účasti šéfredaktora časopisu, majitele Country Clubu CI-5, zástupců obchodní společnosti Pro Trade s.r.o. a Honzy Vyčítala.
Wyzour se nese v určitém country stylu. Na zadní etiketě je napsáno: Originál skotská whisky, míchaná speciálně pro české pistolníky, trampy, kovboje a zálesáky. Zbystřuje veškeré čivy, zpevňuje ruku i mušku, likviduje svalové i psychické křeče a utišuje bolesti a hoře. V některých případech velmi zdárně zastupuje psychoanalytika.

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Wyzour 40%Wyzour 40%:
Aroma sladké, med, zpočátku působí jemně a celkem příjemně. Později začně být cítit trochu alkohol. Nijak hluboké či zajímavé. Chuť velmi jemná, sladká, med, nudná, nezajímavá. Chudá whisky. O tom se nedá ani nic napsat. Na celé whisky je asi nejlepší ten obrázek. (7.2018)
Etiketa Wyzour 40%Etiketa Wyzour 40%Etiketa Wyzour 40%Etiketa Wyzour 40%Etiketa Wyzour 40% (etiketa pouze na placatkách - 350ml)Etiketa Wyzour 40%Etiketa Wyzour 40% (zadní etiketa)

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 27.09.2019