značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » blended » blended D-G 

  tisk textu

GRANT´S

Míchanou whisky Grant´s lze zcela jistě označit za jednu z nejznámějších míchaných whisky. Správně se jmenuje William Grant´s, ale protože je u nás spíše známá pod zkráceným názvem, je zde uvedena jako Grant´s. I v základní verzi je hodnocena velmi vysoko. Výrobcem je William Grant & Sons, známý svými sladovými whisky Glenfiddich, Balvenie a dalšími, tyto whisky jsou také součástí této směsi. Ve směsi je obsaženo 25 druhů single malt whisky a 2 druhy grain.

Grant´s Family Reserve 40%krabice Grant´s Family ReserveGrant´s Superior Strength 100 U.S. Proof 50%Grant´s 12-ti letáGrant´s Ale Cask ReserveGrant´s 12-ti letá RoyalGrant´s 21 letá Castle Grant 43%Grant´s Stand FastGrant´s Stand Fast

Nejznámější a nejvíce dostupnou whisky Grant´s je Grant´s Family Reserve. Méně známé jsou další verze: 50% Grant´s Superior Strength 100 U.S. Proof, Grant´s Centenary, Grant´s Old Gold, Grant´s Classic Reserve, Grant´s Royal, Grant´s Gold, Grant´s Gold Sovereign, Grant´s Ale Cask Reserve, Grant´s Sherry Cask Reserve, Grant´s Caledonian Brewery Ale Cask Finish. Původně se tato whisky jmenovala Grant´s Standfast.

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Grant´s Family Reserve 40%Grant's Family Reserve 40%:
Při úklidu a dělání místa jsem našel láhev míchané whisky Grant's, pamatuju si ji jako dobře pitelný blend za přijatelné peníze, tak jsem zvědavý, co tomu řeknu dnes.
Vůně lehká, nijak moc ostrá, trochu blendová, sladké ovoce, možná lehký kouř, celkem voňavé a nekonfliktní. Chuť trochu řídká, nijak moc výrazná, sladově sladká, trocha ovoce, banány?. Čím déle se hledají chutě, tím rychleji se začne projevovat určitá kořenitost až hořkost. Jinak se objeví až v závěru a nijak výrazně, aby vadila.
GrantCelkově je to podle mne přijatelně pitelný blend, takovej dobře udělanej, nenáročnej a nekonfliktní, prostě pro to popíjení. Jen pozor bavíme se o celkem staré láhvi se starou etiketou. (19.10.2020)

Michael Jackson ve své knize (Whisky - Vše, co jste dosud nevěděli) hodnotí:

obrázek není k dispoziciGrant´s Family Reserve:
Barva: Světle zlatá.
Aroma: Voňavé. Jetelový med, limeta, hruška a delikátní kouř.
Tělo: Střední. Hedvábné.
Chuť: Na začátku měkká, smetanová. Brazilský ořech, muškátový oříšek, měkké ovoce, truhlík s vanilkou.
Dokončení: Jemné a sladké.

v knize Svět whisky hodnotí:

Grant´s Family Reserve 40%Grant's Family Reserve 40%:
Nezaměnitelná speysideská vůně se sladovými tóny a hustší konzistence. Banánovo-vanilková sladká chuť se snoubí s ostřejšími sladovými tóny. Čistá, ale velmi komplexní s dlouhým hebkým dokončením.
Grant´s 12letá 40%Grant's 12letá 40%:
Směs nejlepších jednodruhových sladových a obilných whisky, která zraje nejméně 12 let v dubových sudech a pak dozrává v sudech po bourbonu. Výsledkem je hřejivá a bohatá skotská whisky.
Grant´s 18letá 40%Grant's 18letá 40%:
Dokonale vyvážená se značnou hloubkou chuti. Bohatá a plná, s ovocnými tóny ze sudů po portském, ve kterých dozrává.
Grant´s 25letá 40%Grant's 25letá 40%:
Vláčná hřejivá květinová vůně s tóny broskví, másla, vanilky, obnošené kůže a kouře. V chuti se projeví čerstvé ovoce, koření, jemná vanilka, zázvor a dub.
Grant´s Ale Cask Reserve 40%Grant's Ale Cask Reserve 40%:
Grant's úspěšně experimentuje s dozráváním. Toto je jediná skotská whisky dozrávající v sudech po pivu. Pivní sudy dávají whisky mimořádně krémovou, sladovou a medovou chuť.
Grant´s Sherry Cask Reserve 40%Grant's Sherry Cask Reserve 40%:
Připravuje se stejně jako unikátní pivní verze, ale nechává se dozrát v sudech po španělském sherry Oloroso, které jí dává zřetelně teplou, bohatou a ovocnou chuť.
Grant´s Signature 40%Grant's Signature 40%:
Jemná vůně citrusů, ječmene, vanilky a mandlí. Chutná po oříšcích, koření, kávě s mlékem a karamelových sušenkách. V dokončení se káva změní na kakaový prášek s lehkými tóny dubu.

Recenze na GentlemansWhiskyClub.cz:

The Izzi Pub - Peter Praženka

Adventní kalendář 2020: 19 December - Grants


Recenze na whisky.nethar.cz:

Grant's Elementary Carbon 6 yo

Grant's 8 yo Sherry Cask Finish

Grant's 8 yo Triple Wood

Grant's 12 yo

Grant's Royal 12 yo

Grant's 18 yo

Grant's 25 yo

Grant's Ale Cask Finish

Grant's Family Reserve

Grant's Family Reserve 43%

Grant's Rum Cask Finish

Grant's Sherry Cask Finish

Grant´s Triple Wood

Grant's Voyager

Etiketa Grant´s Family Reserve 40%Etiketa Grant´s Superior Strength 100 U.S. Proof 50%Etiketa Grant´s Stand FastEtiketa Grant´s Stand FastEtiketa Grant´s Stand Fast

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 04.12.2023