značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » single malt » speyside 

  tisk textu

SINGLETON OF DUFFTOWN

text zatím není k dispozici...

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Singleton of Dufftown 12letá 40%Singleton of Dufftown 12letá 40%:
(lahvováno 2015 - 9.9.2015 - L5252DM000)
V aroma dost sladu a květinová ovocnost, v pozadí mi tam připadá trocha dřeva. Celkově aroma hodně jemné, až ploché a nudné. Nic v něm nevadí, nic tam neruší a nic tam nezaujme. V chuti ještě větší nuda než ve vůni, překvapí tam kořenitost. Tu tam tak úplně nechápu, protože začátečníka může spíše odradit. Sladká jablečná ovocnost, oříšky a jinak spíše plochá nuda, narušená jen chvíli tou kořenitostí. Je to takový začátečnický pití, ale k tomu mu chybí větší čitelnost a rozmanitost. Na dvanáct let je to takový slabý, ale alespoň to nepůsobí strašně mladě. Spíš takový opíjecí pití, kdy je skoro jedno co pijem, hlavně že se motáme, ale některé druhy alkoholu prostě nedáváme. Nic tam nevadí, protože tam nic není, ale umím si představit (a pil jsem) horší věci. (12.12.2023)
68/100
Singleton of Dufftown 12letá Luscious Nectar 40%Singleton of Dufftown 12letá Luscious Nectar 40%:
Poznámky z ochutnávky vzorku z Adventního kalendáře 2023:
Aroma hodně jemné až slabé, ale když tam člověk pořádně strčí nos, tak tam najde příjemné sherry, sladkost zralého ovoce, čokoláda, kandované ovoce. Taková klasika bez hloubky a whisky pod tím. Prostě líbivé na první dobrou. Jak se stále více vydýchává, tak sice ukazuje více, ale vlastně si kazí dojem. Přidaly se ještě ořechy, jablka, trochu kyselosti citrusů a tím ztratila ten úvodní sladký dojem. V chuti sladkost, zralé čerstvé ovoce, trocha pepře, čokoláda a pak prostě začne jít do prázdna. První dojem dobrý, ale nesmí člověk hledat dále. V dokončené oříšky, sladkost ovoce, trochu čokolády. Celkově je to whisky na první dojem, ale jen na ten, při něm působí dobře pitelně. Když člověk začne hledat dál, tak zjistí, že pod tou hezkou fasádou není nic zvláštního. Určitě ně nic špatného, ale prostě nic zajímavého. Jak když autem míjíte hezkou holku, rychlý pohled, rychlý závěr "jo, to bylo hezký", ale vlastně nevíte nic. V té rychlosti jste si ji stejně pořádně neprohlédli a už vůbec nevíte, co se za tou tváří skrývá a někdy je to tak lepší, protože dál jedete s dojmem, že jste viděli hezkou holku, která by za to stála.
Slečno, vy jste čím dále krásnější. Ó, děkuji. A čím blíže, tím je to horší. (12.12.2023)
72/100
Singleton of Dufftown 18letá Sublimely Smooth 40%Singleton of Dufftown 18letá Sublimely Smooth 40%:
Poznámky z ochutnávky na Svachovce a z přeochutnání vzorku v roce 2024:
V aroma hodně svěžího ovoce, hlavně jablka, postupně mi tam začíná připadat vliv sherry, ukáže se čokoláda a kandované ovoce. Aroma je jemný, příjemný, trochu zapomenutelný, ale nemá v sobě nic, čím by vadilo. Působí jemným a příjemným dojmem. Nesmí se čuchat moc dlouho, pak mi tam začaly vylézat nepříjemné sirné tóny a zkažené hrušky. V chuti je méně zajímavá než ve vůni. Působí trochu naředěně, zralé ovoce, trocha čokolády a pečiva. Lehké ovocno-sladké koření. Není to na velké zkoumání, působí pitelně, ale vůní navnadila více a chuť tak trochu odbyla. Opět tam není nic, co by vadilo. V dokončení dozní ovoce, čokoláda a trocha hořkosti oříšků. Celkově je pitelná, celkem jemná, určená spíše pro širší publikum, aby jim ukázala, že whisky se dá i pít. A umí dobře lákat vůní. (5.2.2024)
73/100
Singleton of Dufftown 17letá Diageo Special Releases 2020 55,1%Singleton of Dufftown 17letá Diageo Special Releases 2020 55,1%:
Poznámky z ochutnávky na Svachovce a z přeochutnání vzorku v roce 2024:
Když se trochu vydýchá, tak se mi tu potkává jablečná ovocnost a med. Postupně se přidává rozkvetlá louka na podmáčené půdě (taková ta zemitá vlhkost, co je cítit ve vzduchu, ale jen lehce). Trocha vůně vlhkého dřeva s medem a trochu vanilky. Příjemná, spíše jemná a hladivá vůně. Lehnout si do trávy, zavřít oči a jen tak odpočívat. V prvním dojmu chuti trochu ostřejší až pepřovitý nástup, zcela v rozporu s tím, co jsem čekal z vůně. Ostrost ustoupí a ukáže se čokoláda, která to chce napravit, sladkost zralého ovoce. V dokončení zralé ovoce, hutný med. Ten ostřejší nástup v chuti jsem měl i v dalších doušcích a úplně mi nevyhovoval, navíc vůně svojí příjemností lákala na něco jiného. Na příjemném sluníčku si na louce lehnete do trávy, zavřete oči a po chvíli zjistíte, že jste si lehli do mraveniště. (6.2.2024)
77/100

v knize Svět whisky hodnotí:

Singleton of Dufftown 40%Singleton of Dufftown 40%:
Sladká a velmi dobrá sladová whisky "pro začátečníky".

The Izzi Pub - Peter Praženka

Adventní kalendář 2023: 12. December - Singleton of Dufftown 12letá Luscious Nectar


Recenze na whisky.nethar.cz:

The Singleton of Dufftown 12 yo

Singleton of Dufftown 15 yo

The Singleton of Dufftown 17 yo Special Releases 2020

Singleton of Dufftown 18 yo

Singleton of Dufftown 21 yo

Singleton of Dufftown 25 yo

The Singleton of Dufftown Spey Cascade

The Singleton of Dufftown Sunray

The Singleton of Dufftown Tailfire

Singleton of Dufftown Malt Master's Selection Batch Ref 1106

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 08.02.2024