značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » ostatní 

  tisk textu

UNDONE

Společnost Undone se rozhodla vyrobit alkoholické nápoje bez alkoholu, tak aby lidé nepijící alkohol si mohli v baru dát nealko verzi alkoholického nápoje či míchaný drink z něho.

Své výrobky označují "This is NOT WHISKEY." apod. V portfoliu mají nealko verze rumu, ginu, whiskey, italian Spritz, mezcal, orange bitter, vermouth a další (12/2023). Undone No.3 This is NOT WHISKEY. je popsána ještě jako "American malt" a mělo by se jednat o nealkoholickou alternativu whisky s rašelinovou a sladovou příchutí. Podle popisu je to vyráběno z ingrediencí jako je karamelizovaný cukr a kořením ochucovadla by měla napodobit chuť a vůni whiskey. Otázka je, zda to bude fungovat sólo nebo pouze v míchaných nápojích a nebo nikde.

Složení (opsáno ze svetanapoju.cz): voda, javorový sirup, cukrový sirup, kyselina citronová, přírodní aroma, konzervant: sorban draselný, barvivo: siřičitan amonný, barvivo cukr.

Další popis ze svetanapoju.cz:

Směs amerického bourbonu a irské whiskey Undone No.3 spojuje esence dvou světů a vytváří dokonalý základ pro míchání. Hladká směs s dřevitými tóny sudu, medovými kukuřičnými lupínky, vanilkou, pomerančovou kůrou, jablkem a nádechem kouře.

Nedoporučujeme ochutnávat a podávat zvlášť! Tuto nealkoholickou verzi whiskey si nejlépe vychutnáte v míchaných nápojích, jako je Whiskey Sour nebo Manhattan.

Barva: jantarově hnědá
Vůně: dřevo, med, vanilka, karamel.
Chuť: dřevitá, pomerančová kůra, jablko, kouř
Závěr: krátký, lehce kořeněný

Undone No.3 This is NOT WHISKEY. 0%Undone No.3 This is NOT WHISKEY. 0%

.

Webové stránky výrobce:

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Undone No.3 This is NOT WHISKEY. 0%Undone No.3 This is NOT WHISKEY. 0%:
Aroma? V prvním dojmu gumové bonbony s umělou vůní a chutí ovoce. Rekace byla okamžitá "no ty vole!". Když se umělá hmota a ochucovadla a kdejaké další svinstvo trochu odvane, tak zbude něco, co mi připomíná vůni ovocných čajů, před i po vylouhování ve vodě. Chuť? "No ty pyčo!" V chuti vystydlý naředěný ovocný čaj. Asi broskev nebo o co se to snažili. Možná lehké dřevo, jako kdyby jste tam při zalití strčili pár dřevených míchátek a nechali je tam louhovat do vystydnutí. No prostě fujtajbl na entou. (9.12.2023)
-10/100

V Hamburské čtvrti St.Pauli, čtvrti proslulé prostitucí a drogami vznikne toto? To je určitě kamufláž, pod tím barákem je určitě velká nelegální palírna a distribuce drog. Takhle mají zajištěno, že se je nikdo nepokusí vykrást. Název "undone" tedy "nehotové" je zavádějící, to není nehotové, to ještě snad ani pořádně nezačali.
Jsem si tak říkal, že bych od nového roku přestal pít alkohol, již jsem z této nesmyslné myšlenky vyléčen. Holt je mi souzeno dále pokračovat v pití alkoholu, ale statečně tento úděl ponesu dále.

Etiketa Undone No.3 This is NOT WHISKEY. 0%Etiketa Undone No.3 This is NOT WHISKEY. 0%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 09.12.2023