značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » afrika 

  tisk textu

AULD STAG

Egypt

Auld Stag je egypstká whisky vyráběná společností United Distillery Group dceřinou společností Al-Ahram Beverages Company. ABC byla před rokem 1997 státní společností a v roce 2003 ji převzal Heineken. Cílem je proniknout na arabský trh. Společnost UDG je pak zaměřená na destiláty. Základem ovšem nejspíše bude kvalitní líh z třtinové melasy.

Whisky tak neodpovídá našim běžným pravidlům, protože to bude nejspíše kombinace melasového lihu a esencí či koncentrátů.

Auld Stag 40%

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Auld Stag 40%Auld Stag 40%:
(lahvováno 2017? - 17 065 818 U 09:59, dostal jsem ji v roce 2017)
Přiznám se, že jsem čekal totální chemickou hrůzu a ona se nekonala. Aroma je totálně nevýrazné, trochu alkohol, trocha obilí a kapka citronu. V chuti sladkost, působí dojmem dochucovadla nebo barviva, alkoholově vůbec nepůsobí. Lehká, trochu naředěná a jen ta sladkost. Dokončení jemné jak aroma, tedy vlastně žádné, když se člověk hodně snaží, tak cítí, že trochu hřeje. Není proč to pít. I když u této whisky musím uznat - lepší nic než něco. (1.4.2023)
Auld Stag 40%Aroma nevýrazné, o ničem. Iron či jiný čistič oken (nepovedlo si mi přesně určit), umělá sladkost, trocha kyselosti citronu. V chuti to bude ten Iron, umělé sladidlo a dochucovadla. Naředěná. V dokončení zbydu sladká umělá hmota, ale naštěstí stejně nijaké jak aroma. Levná egyptská all-inclusive whisky, trochu násilný způsob jak po turistech vyžadovat také abstinenci. Ale jinak jsem to čekal horší. Dotáhla to skoro až na třicet bodů (v bodování 50 až 100 bodů). Dopít se to nedá. (21.10.2023)
28/100

Vašek Rout - Nedělní chvilka whiskezie

Pomsta faraonů - egyptská whisky Auld Stag


Etiketa Auld Stag 40%zadní Etiketa Auld Stag 40%Etiketa Auld Stag 40%zadní Etiketa Auld Stag 40%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 21.10.2023