značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » asie » japonsko 

  tisk textu

YOICHI

Japonsko

Společnost Nikka Whisky vyrábí v palírně Yoichi single malt whisky s názvem palírny - Yoichi.

Yoichi Single Malt 10letá 45%Yoichi Single Malt 10letáYoichi Single Malt 12letáYoichi Single Malt 15letáYoichi Single Malt 20letá

.

Webové stránky palírny:

Webové stránky značky:

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Yoichi 10letá Single Malt 45%Yoichi 10letá Single Malt 45%:
(koupeno cca 2001 - lahvováno 200x - 14116A)
Příjemné ovocné aroma, rozkvetlý sad, sladová sladkost, lehce kouřový závan. Když se nechá vydýchat, tak ta sladkost začne lehce umělovatět. V chuti sladká, smetanová, celkem hebká, lehká kyselost citrusů, která se pomalu stupňuje výše a současně ji vyvažuje čokoláda. Příjemná, celkem bohatá a komplexní chuť. V dokončení mi ale kyselost trochu hořkne, ovšem se sladkými tóny. (5.12.2021)
Yoichi 10letá Single Malt 45%Příjemné ovocné aroma, zralé ovoce, rozkvetlý ovocný sad, sladová sladkost, postupně se přidávají další - tmavá čokoláda, pomeranče a možná i trocha kouře. Aroma působí hezky bohatě a tak správně mohutně. V chuti v prvním dojmu trocha dřevitosti a štiplavosti, pak začne sládnout, smetanovatět, čokoláda, sladkost ovoce a dřevo už jen lehké. Působí hebce a příjemně. Při dalším doušku opět ten dřevito-hořký štiplavý úvod a až pak v puse začne sládnout a předvádět další chutě. Toho úvodu je škoda, sráží to dojem. V dokončení trochu dřevité kyselosti, pak ovoce. Aroma mě fakt navnadilo, hezky se čuchala a pak v chuti dřevo a první dojem plochý a pak už to moc nezachránila.

V prvním dojmu navnadila, nalákala, člověk se těšil na krásné chvíle a pak byla jak prkno a ještě skoro tak plochá, sice se to snažila zachránit, ale celkový dojem to už nespravilo. (jsem si prostě nemohl pomoct, neudělat tento závěr) (14.12.2023)
78/100

To aroma mě navnadilo na jednu písničku. Jen mám strach, že dost z vás ještě tehdy písničky moc neposlouchalo. :)

Yama-ha, Mitsubishi, Toyota, Suzuki, Sony
Yoichi, Nikka, Yamazaki, Hibiki, Karuizawa.

Yoichi single malt 45%Yoichi single malt 45%:
Poznámky z ochutnávky vzorku z Adventního kalendáře 2023:
Aroma mi připadá dost navoněné, bonbónová sladkost. Jinak tam najdu i ovocnou sladkost, jablka, jako je to dost sladký. Přemýšlím, zda se mi tam zdá nebo nezdá lehký kouř - ohořelé dřevo. Postupně mi tam dominuje ta ovocná sladkost a jablka. Když se to trochu vydýchá a zbaví té bonbónové sladkosti, tak je to docela příjemně vonící ovocná whisky. Tak jako dobrej průměr. V chuti se mi potkává sladkost a koření. Tady už tu nakouřenost cítím jasně, nakouřený slad, ohořelé dřevo, lehká kyselost citrusů, postupně vyleze zase i ta ovocnost v trochu opečené a nakouřené podobě. Kouřovku jsem teda nečekal. Příjemně lehká kouřovka. V dokončení ohořelé dřevo a trocha popela, pak i opečené ovoce s trochou popela. V první řadě mě překvapilo, že je to kouřovka, nečekal jsem to (texty píšu ještě předtím, než se podívám na Peterovo video, abych se zbytečně neovlivňoval a ven je dávám až po něm, abych ho zbytečně nepředbíhal) a líbila se mi, hezká kombinace ovocné sladkosti a kouře. (14.12.2023)
81/100

The Izzi Pub - Peter Praženka

Adventní kalendář 2023: 14. December - Yoichi


Recenze na whisky.nethar.cz:

Nikka Yoichi 10 yo

Nikka Yoichi 12 yo

Etiketa Yoichi Single Malt 10letá 45%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 14.12.2023