značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » evropa » další státy 

  tisk textu

METHOD

Slovensko

V listopadu 2023 šla na trh nová slovenská whisky Method. Je výsledkem spolupráce mezi Miroslavom Miki Balajom a Saber Distillery.

First release je single grain z lokální pšenice. Saber používá 3-etážovu kolonu a standardně destiluje 2 krát. Normálně dostává cca 70-78%. Potom budoucí whisky naředili na 48% a dali do sudu. Jako 6letá měla 42%, když byla plněna do láhví a nebyla již následně ředěná. Dá se říci, že je to vlastně i cask strenght. Celkem bylo stočeno 400 láhví.

Method 6letá Central region single grain whisky Single barrel 42%Method 6letá Central region single grain whisky Single barrel 42%Method 6letá Central region single grain whisky Single barrel 42%

.

Webové stránky výrobce:

WB:


Další články z internetu:

článek na webu SvetWhisky.sk - Slovenský Method.

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Method 6letá Central region single grain whisky Single barrel 42%Method 6letá Central region single grain whisky Single barrel 42%:
(lahvováno 2023 - 09.2017/10.2023)
Aroma? Mladý dřevitý destilát s nádechem meruňky, asi nepovedená stařená meruňkovice. Po chvíli nádech sladkého dřeva. Víc nevím, to se nedá čuchat. V chuti krátký závan vanilky, ale rychle vystřídám výraznou dřevitostí s meruňkovým nádechem, ale už spíše do obecné ovocné pálenky. Trochu sladkosti dřeva a současně s hořkostí dřeva. I v chuti dost mladé. Při druhém doušku dojmy podobné a do třetího se mi už nechce. Dokončení opět hlavně dřevitá štiplavost a hřejivý alkohol. Mladé, dřevité, nepovedené, ba přímo špatné.

To je prostě špatné a špatné. Miki, to jste na Slovensku nesehnali jiného bílého koně, co by si tam nechal uvést jméno? Nezlob se na mě (klidně se zlob), ale tohle je průser, to se nedá ani dopít. Piješ whisky, máš rád whisky (alespoň si to myslím) a vydáš se svým jménem tohle. Proč? Řekl jsem si, že podpořím naše slovenské kamarády v jejich cestě za dobrou whisky, ale ta cesta bude dlouhá, kurevsky dlouhá. Nákupu nelituji i když jsem byl varován, jak pár recenzema ostatních, tak i tvým videem.
To už i na Slovensko došel trend? - "my neděláme skotskou whisky, my neděláme dobrou whisky, my to děláme po svém" Hele není československá ani s pomlčkou ani bez, to si nechte jako slovenskou. My tu máme taky svoje špatné, ale hrdě se hlásíme k tomu, že jsou české. (6.12.2023)
53/100

Method 6letá Central region single grain whisky Single barrel 42%Method 6letá Central region single grain whisky Single barrel 42%Method 6letá Central region single grain whisky Single barrel 42%

Andrej Paholík

- odposlechnuto na FB - 21.11.2023:

Moje dojmy z tejto whisky:
Na nose nieco medzi marhulovicou a medovinou zo sudu. Vyrazna vanilka, sladke drevo, marhule a mandle. V chuti grainove a mlade s vyraznymi horkymi taninmy a sladkymi vanilinmi zo sudu. Finish je velmi kratky. Ostry charakter mladeho destilatu a vplyv pomerne aktivneho sudu nie su velmi harmonicky prepojene, takze whisky posobi zaroven mlado ale aj drevito. Ma svoj specificky a vyrazny charakter, nesnazi sa to kopirovat zahranicny styl whisky ale ide vlastnou cestou a verim, ze je ako stvorene pre ludi, co vedia ocenit domacu palenku, ktora dozrievala v sude.
Moj styl to nie je, ale za skusku to urcite stoji.
70/100

Peter Praženka

a som povedal: Niekoho napadlo, že veď ten destilát zo zrna je populárny a tak urobme niečo. A potom čo to aj po 6tich rokoch chutilo naozaj na hovno sa rozhodol, že uviaže slučku na krk človeku, ktorý to zoberie ako poctu. Absolútny masaker. Popri tomto je základný 7x destilovaný Nestville, ako 25 ročná Škótska. Hrozné. Premárnili svoju šancu a bavím sa na tom First Release. Tu aj keby nejaký iný náhodou ešte niekedy bol tak nie je šanca aby to niekto v živote kúpil.


Svet Alkoholu

Nová Slovenská Whisky!

Etiketa Method 6letá Central region single grain whisky Single barrel 42%Etiketa Method 6letá Central region single grain whisky Single barrel 42%zadní Etiketa Method 6letá Central region single grain whisky Single barrel 42%


Informace o palírně a plněních (levá část stránky) naposled upravována 1.12.2023

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 07.12.2023