značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » evropa » další státy 

  tisk textu

ADNAMS

Anglie

Adnams pivovar z anglického města Southwold z hrabství Suffolk se v roce 2010 rozšířil o lihovar - Adnams Cooper House Distillery. Pod jejich značkou lze nalézt kde co a tak nepřekvapuje, že také whisky.

V prosinci 2010 zahájil lihovat výrobu a vedle whisky zde také vyrábí gin, vodku a absint. První whisky vydali v roce 2013.

Aktuálně (září 2022) nabízejí Adnams Single Malt Whisky 40% vyrobenou východoanglického ječmene, zraje ve french oak sudech a stáčená by měla být ve stáří minimálně pěti let. Adnams Triple Malt 47% je vyrobena ze 60% východoanglického ječmene, 35% pšenice a 5% ovsa, zraje v nových sudech z amerického dubu minimálně pět let. Adnams Rye Malt Whisky 47% je vyrobena ze 25% východoanglického ječmene a 75% žita, zraje v nových french oak sudech opět minimálně pět let. Adnams Single Malt Whisky Distiller's Choice Britten as a Boy 57,15% zrála ve french oak sudech a finishovala šest měsíců v sudech po Burgundy, jedná se o sedmiletou whisky.

Adnams Single Malt No.1 43%Adnams Triple Grain No.2 43%Adnams Single Malt 40%Adnams Triple Malt 47%Adnams Rye Malt 47%Adnams 7letá Single Malt Whisky Distiller

Dejte mi pastelku, nakreslím láhev, ...

.

Webové stránky výrobce:

FB:

YouTube:

WB:

na začátek stránky

Charakteristiky

Recenze na whisky.nethar.cz:

Adnams Single Malt

Adnams Triple Malt

Adnams Rye Malt

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 20.09.2022