značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » evropa » německo 

  tisk textu

AYRER´S

Německo

Whisky Ayrer´s se vyrábí v bavorském pivovaru Hausbrauerei Altstadthof (v Norimberku), kde vedle piva vyrábí i whisky.

Základní je Ayrer´s Red 43 Organic Single Malt Whisky 43%, dále byla vyrobena Ayrer´s Red 58 Organic Single Malt Whisky (pravděpodobně jen v limitované edici), dalším produktem je Ayrer´s 56 Sherry Cask Finish, která je 3x destilovaná a dozrává v sudech po Sherry a je stáčená v sudové síle. Všechny whisky jsou tříleté.

Zajímavým výrobkem je Ayrer´s White 46, v tomto případě se nejedná o whisky, ale o new make spirit, tedy destilát ze kterého by se po zrání v sudech stala whisky. Tento nedávají zrát, ale po osmi týdnech lahvují. Jedná se vlastně o základ pro Ayrer´s Red.

Osobně tu módu Organic-Whisky - Bio-Whisky moc nechápu, ale pravděpodobně si to své zájemce ze "zdravé výživy" najde. Naštěstí se to "bio" na chuti whisky nijak zvlášť neprojevuje. Jedinou vstupní složkou je sladový ječmen, zde tedy asi bio-ječmen. Tak mne napadá otázka, zda i to Sherry, které zrálo v sudech předtím bylo bio? :)

Ayrer´s Red 43 Organic Single Malt Whisky 43%Ayrer´s 56 Sherry Cask Finish 2008 56,4%Ayrer´s 56 Sherry Cask Finish 2008 56,4%Ayrer´s 56 Sherry Cask Finish 2009Ayrer´s 46 White Organic Single Malt (new make spirit)

na začátek stránky

Charakteristiky

Recenze na whisky.nethar.cz:

Ayrer’s Louis XVI

Ayrer's RED Virgin American Oak

zadní Etiketa Ayrer´s 56 Sherry Cask Finish 2008 56,4%Etiketa Ayrer´s 56 Sherry Cask Finish 2009

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 03.10.2023