značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » evropa » česká republika 

  tisk textu

GWC

Česká republika

GWC byla česká whisky vyráběná v Likérce Fleret odhadem v letech 200x. Já jsem láhev zakoupil někdy okolo roku 2000 a nedávno jsem narazil na fotky láhve z roku 2003.

Na webových stránkách výrobce se daly najít celkem zajímavé informace: "Velmi kvalitní Whisky z čistého whiskového destilátu o objemu alkoholu 43%. Je s podivem, jak kvalitní a chuťově vyladěný výrobek se podařilo vyvinout z českého whiskového destilátu v řezu 1:1,5 s pevným lihem (?? - toto bylo opravdu na webu uvedeno). Hlavní předností tohoto výrobku je dobrá kvalita a velmi výhodná cena." Na etiketě lze jako složení najít: "Řezaný destilát 1:1,5. Složení: sladový destilát, jemný rafinovaný líh, voda, E150".
Mě to tedy moc nepřesvědčilo a důvěru ve mě nevzbudilo.

GWC 43%GWC 43%GWC 43% 5litrová láhevGWC 43% 5litrová láhev

I okolo názvu jsou zajímavé informace. Na webu bylo uvedeno: "Název GWC je používán se svolením firmy GWC a je použit hlavně proto, že logo společnosti je zdařilé a pro použití na etiketu se nám jevilo velice vhodné." Na etiketě se zase dozvíme: "Tato whisky je speciálně destilována a lahvována pro Golden World Club v likérce Fleret ve Frenštátu pod Radhoštěm. Zkušenosti přenášené z generaci na generaci zaručují maximální požitek pro členy GWC a jejich přátele."

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

GWC 43%GWC 43%:
(lahvováno 14.12.2000)
Aroma je lihové, ředidlové a s whiskovou trestí a i když se snažím, tak v ředidle moc jiných vůní nenajdete. Chuť i zakončení jsou zcela nijaké, když se chuťové buňky vzpamatovaly ze šoku, tak tam identifikovali lehký náznak dřeva, vůbec se nedá poznat, co to vlastně má být za alkohol. S trochou nepříjemné štiplavosti, kterou chcete hned zapít vodou. Celkový dojem je nula a po přečtení složení se divím, že jsem to vůbec zkoušel. To by se dalo pít tak možná s kolou v poměru 5:1 ve prospěch koly a to mi kola vůbec, ale vůbec nechutná.

Co lze čekat o něčeho, co má uvedené složení - "Řezaný destilát 1:1,5. Složení: sladový destilát, jemný rafinovaný líh, voda, E150"? Nic než podivný destilát, který s whisky nemá nic společného. Existuje ještě vůbec GWC jako organizace? Nepovedlo se mi na netu nic moc najít. No pokud všichni pili tohle, tak se nelze divit, že jim brzo došli členové. :) (7.2018)

GWC 43%Ani čas ji v aroma neubral úvodní kombinace okeny a ředidla s vůní whiskové tresti (na čištění mastných fleků doporučují čtyři hospodyňky z pěti). Do této úrovně čichače jsem se ještě nedostal a odmítám dále čichat. Chuť nijaká, plytká, alkohol s příchutí whiskové tresti, něco jako umělá kombinace nádechu vanilky a dřeva. Dokončení hnusně lihové, štiplavé po levném alkoholu. Ale fuj. Popravdě řečeno, už jsem pil hnusnější věci, tohle naštěstí rychle vymizelo a zůstává jen prázdný a zbytečný dojem. (9.1.2023)
Etiketa GWC 43%zadní Etiketa GWC 43%Etiketa GWC 43%zadní Etiketa GWC 43%GWC 43%


Informace o palírně a plněních (levá část stránky) naposled upravována 22.8.2021

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 09.01.2023