značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » amerika » spojené státy 

  tisk textu

REBEL YELL

text zatím není k dispozici...

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Rebel Yell Kentucky Straight Bourbon Whiskey finished in French Oak barrels 45%Rebel Yell Kentucky Straight Bourbon Whiskey finished in French Oak barrels 45%:
Poznámky z ochutnávky vzorku z Adventního kalendáře 2021:
Mně ty bourbony prostě nevoní. Hodně převoněné, ovoce, koření, skořice, vanilka, takové hodně převoněné těstové vánoční cukroví, až do uměla. Postupem času se tam začíná projevovat dřevo. Ale přiznám se, že nemám moc náladu do toho moc čuchat. V chuti je to o něco lepší. Ale ne zas o tolik. V chuti po úvodní sladkosti, kořenité vánoční cukroví následované sladkou dřevitostí, která zůstane dlouho v puse, postupně se mění v tříslovinu.

Jediným plusem je snad to, že produkují prázné sudy po bourbonu pro zrání skotské whisky. (3.12.2021)

Rebel Yell Kentucky Straight Bourbon Whiskey finished in French Oak barrels 45%Celkem příjemná vůně dřeva, přidává se vanilka, ovoce, koření, skořice, ale postupně začíná aroma umělovatět a působit převoněně. Když se ještě trochu vydýchala (nějak se mi do ní moc nechtělo), tak aroma dostalo celkem příjemný nádech dřeva a koření, těžké ovoce, sladkost medu. Nijak zvlášť mě ovšem nebaví. V chuti koření, ovocnost, med. Podobná aroma. I když jsem jí dal více prostoru, tak mne nezaujala. V dokončení se objevuje hořkost, štiplavost skořice.

Pít se to dá, ale styl bourbonů mě prostě nebere. (28.1.2022)

Jim Murray ve své knize (Průvodce světem whisky (z roku 1997)) hodnotí:

Má svůdné mátovo-peprné aroma a na patře se její chuť postupně rozvíjí do lahodné komplexnosti. Osobitá a plná charakteru, jak se sluší na správnou whiskey z Kentucky.

v knize Svět whisky hodnotí:

Rebel Yell Kentucky Straight Bourbon Whiskey 40%Rebel Yell Kentucky Straight Bourbon Whiskey 40%:
Vůně medu, hrozinek a másla předznamenává mohutný bourbon s příchutí medu, másla, švestek a jemné kůže. Dokončení je dlouhé a kořenější, než by člověk podle příchuti čekal.

The Izzi Pub - Peter Praženka

Adventní kalendář 2021: 3 December Rebel Yell

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 28.01.2022