značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » amerika » spojené státy 

výslovnost  tisk textu

ANCIENT AGE

Nynější palírna Buffalo Trace nesla do roku 1999 jméno Ancient Age (od roku 1969). Palírnu Buffalo Trace ve městě Frankfort v Kentucky založil v roce 1865 Benjamin Harrison Blanton na místě, kde stála farma Rock Hill Farms. Palírna během doby provozu několikrát změnila své jméno. Úplný počátek této palírny však lze nalézt už v roce 1775 v městečku Leestown.

Palírna Buffalo Trace (dříve Ancient Age)Palírna Buffalo TracePalírna Buffalo TracePalírna Buffalo Trace - sklady na sudy se zrající whiskyPalírna Buffalo Trace - zásobník vody

Typy

Z hlediska typů se jedná asi o nejvíce zastoupenou značku z této palírny.
Je to Kentucky Straight Bourbon Whiskey vyráběný v tůzných variantách. Ancient Age bez dalšího označení je hodnocen ve stáří 38-mi měsíců jako poněkud nevyzrálý a dále se vyrábí jako 4 letý. Ancient Age Barrel 107 je 10-ti letý vysoce kvalitní single barrel bourbon (53,5% viz 107 Proof), znalci o něm tvrdí, že má aroma fialek a třešní. Ancient Ancient Age Full Ten Years Old je také nazýván AAA bourbon, vedle standardbí verze 40 a 43% je také jako single barrel s 57,7%. Ancient Age 10 Star 6-ti letý s jemnou karamelovou příchutí, Ancient Age BIB 4 letý.

Ancient AgeAncient Age (starý vzhled)Ancient Ancient Age 10-ti letýAncient Ancient Age 10-ti letý (starý vzhled)Ancient Ancient Age 10-ti letýAncient Age Barrel 107 10-ti letýAncient Age 12-ti letý

na začátek stránky

Charakteristiky

Jim Murray ve své knize (Průvodce světem whisky (z roku 1997)) hodnotí:

Ancient Age 38 měsíců:
Vyznačuje se jedinou chutí - karamelovou. Její jednorozměrnost a nevytříbenost spolu s kovovou tvrdostí má jistý půvab, avšak závěr je je nemilosrdný. Je dobrým příkladem, co udělá dalších 10 měsíců zrání (viz. následující whiskey).
Ancient Age 4letá:
Nasládlá whiseky s olejovitým charakterem, zjemňujícím všechny ostré hrany.
Ancient Age 10 Star 6letá:
Má neobyčejně kvalitní karamelovou příchuť, kterou obvykle spojujeme jen s nejjemnějšími druhy kanadské whisky.
Ancient Age Barrel 107 10letá:
Na patře přímo kolosální, má intenzívní příchuť fialek a třešní. Úžasná whiskey.
Ancient Ancient Age 10letá (AAA):
Má jemně kořenitý charakter a na závěr lékořicový atak, který ustupuje intenzívní karamelové příchuti. Nejkomplexnější standardní bourbon na trhu. Pro většinu kentuckých whiskey je 10 let zrání v sudech zničujících, ale u AAA lze jen stěží rozeznat dub. Whiskey AAA 10 let zrání pouze prospívá.

v knize Svět whisky (z roku 2009) hodnotí:

Ancient Age 10letá Kentucky Straight Bourbon Whiskey 40%Ancient Age 10letá Kentucky Straight Bourbon Whiskey 40%:
Desetiletý bourbon s komplexní a silnou vůní koření, karamelu, pomeranče a medu. Středně bohatá konzistence s poněkud suchým začátkem, olejovitou sladkou příchutí, ve které se rozvinou tóny vanilky, kakaa a lehce spáleného dřeva.

Recenze na whisky.nethar.cz:

Ancient Ancient Age 10 stars

.

Webové stránky výrobce:

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 20.09.2022