značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » evropa » česká republika 

  tisk textu

THOMAS DYNTAR

Česká republika

Koncem října 2021 se na internetu potvrdila kolující informace, že v srpnu 2021 odešel master distiller Tomáš Dyntar z firmy Česká whisky vyrábějící značku Trebitsch. Informace byla později potvrzena i Tomášem Dyntarem, že v srpnu opustil firmu Česká whhisky a distancuje se od firmy i produktů Trebitsch (což zní ovšem trochu divně, protože se bez většího vysvětlení distancuje od své vlastní práce a kritizovaná whisky, která je v té době na trhu je jeho výtvor). Současně oznámil plánovaný návrat ke své privátní značce Thomas Dyntar Original Trebic whisky. (Nevím úplně co znamená "návrat, protože jsem k tomu víc informací nenašel.)
K tomu, kdo, co, proč, kdo komu, jak to pojede dále, se vyjadřovat nechci, protože o tom koluje dost různých a rozdílných informací. Ale nevidím do toho a možnost ověření pravdy jedné a druhé strany prostě není.

z FB Tomáše Dyntara (11.1.2022)z FB Tomáše Dyntara (11.1.2022)

9. června 2022 se na FB objevila fotka nové whisky Thomas Dyntar. Bohužel bez dalších informací a tak ve vzduchu zůstalo viset několik otázek: Single malt tam uvedeno není, takže asi nebude. Dyntar a Trebitsch se rozešli před necelým rokem, takže nový vlastní destilát to nebude. Za půl roku whisky nevyrobíte. Co je tedy uvnitř? A v rámci diskuse na FB se objevila také fotka sedmileté. Zajímalo by mě, zda se dozvíme, co je uvnitř, to všechno by za necelý rok nezvládli vyrobit. Je tam ta whisky/destilát, od kterého se Dyntar tak hlasitě distancuje?

Thomas DyntarThomas DyntarThomas DyntarThomas DyntarThomas Dyntar

Článek na PoznejWhisky.cz:

.

Webové stránky značky:

FB:


..............


O whisky se mi zatím informace dohledat nepodařilo, ale minimálně jejich bar koncem března 2022 přitáhl pozornost médií.

Třebíčský deník vydal 30.3.2022 článek: V třebíčském baru našli celníci další neznačený alkohol

Třicet litrů neznačeného alkoholu odhalili vysočinští celníci při kontrole v baru v centru Třebíče. Stejný problém přitom odhalili již v prosinci, tehdy to bylo třiasedmdesát a půl litru neznačeného a nezdaněného alkoholu.

V třebíčském baru našli celníci neznačený alkohol už v prosinci, nyní se podobná situace opakovala.

Při páteční kontrole se prohřešek opakoval. „Jednalo se o ovocnou pálenku a whisky v půllitrových lahvích, pětilitrové sklenici a ve dvou plastových barelech,“ řekl mluvčí mluvčí vysočinských celníků Richard Zeman.

V prosinci kontrola ve stejném baru zajistila osmadvacet litrů ovocné pálenky a whisky bez označení kontrolní páskou. „A k tomu 45,5 litru whisky označené kontrolní páskou, ovšem bez etikety a také dokladů prokazujících její zdanění,“ dodal Zeman. Souhrnný únik na dani byl přes patnáct tisíc korun.

Viníkovi nyní kromě doměření spotřební daně hrozí zabrání, či propadnutí zboží a pokuta.

PK: Do 2.4.2022 se na FB Original Trebic Whisky Bar, ani na FB Tomáše Dyntara žádná informace k této věci neobjevila. Webové stránky jsou v tu dobu nefunkční (osobně si ale nemyslím, že to souvisí s tímto, nejspíše byly nefunkční i předtím (nevím, nezkoušel jsem)).


.....

Na článek 31.3.2022 reagovala i Česká whisky:

Zdravíme všechny příznivce Trebitsch Whisky a rádi bychom reagovali na aktuální kauzu související s naším bývalým barem v Třebíči v ulici Leopolda Pokorného známým jako „Trebitsch bar“ nebo také „Whiskáč“. V tomto baru jsme byli reálně v nájmu do konce října 2021. Od této doby tento bar neprovozujeme. Opět a již poněkolikáté se musíme veřejně distancovat od podnikání našich bývalých zaměstnanců Tomáše Dyntara a Moniky Thomas. Média informovala, že v prostorách jejich baru odhalila celní kontrola desítky litrů neoznačeného alkoholu a přestože se nás tato kauza netýká a jako firma s ní nemáme nic společného, musíme, vzhledem ke zveřejněným záběrům, reagovat. Pokud kontrola odhalila neoznačený alkohol v lahvích podobných, nebo dokonce totožných s našimi lahvemi, je třeba zdůraznit, že se nejedná o námi dodaný či námi prodaný alkohol. Není totiž možné, aby se naše neoznačené lahve dostaly z oficiálního daňového skladu až k zákazníkovi. Celní správa je přísná a pracuje profesionálně. Sami jsme úspěšně absolvovali nespočet kontrol. Ohledně podobnosti zabavených lahví s našimi lahvemi jsme se již obrátili na příslušné orgány s podnětem k prošetření. Pokud jste v baru, kde proběhla kontrola celní správy zakoupili po datu 1. 11. 2021 produkt, který je podobný našim produktům Trebitsch Whisky, budeme rádi, když se nám přihlásíte a produkt nám dovolíte posoudit. Jsme schopni určit jeho pravost a říci vám, zda jste nebyli oklamáni. Společně tak můžeme přispět k nápravě celé situace a ozdravení tržního prostředí v Třebíči.

na začátek stránky


Informace o palírně a plněních (levá část stránky) naposled upravována 2.4.2022

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 25.07.2022