značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » irsko 

  tisk textu

POWER´S

Whiskey Power´s se vyrábí v palírně Midleton. Původně se vyráběla v palírně John´s Lane Distillery (1791 - 1976), ale po dokončení nové palírny Midleton se výroba přestěhovala.

Typy

Power´s Gold Label je 10-ti letá míchaná whiskey s podílem více než 70% malt. Říká se jí také "Tři vlaštovky" (Three Swallows). V současné podobě se vyrábí od roku 1894. Do roku 1886 se čepovala pouze do sudů, od tohoto roku se prodává i v lahvích. Power´s Gold Label Special Reserve Millennium Edition je 12-ti letá whiskey vyrobená způsobem pure pot still a plněná do speciálně vybraných sudů. Byla plněna k příležitosti milénia.
Společnost Cadenhead´s skoupila po skončení provozu palírny John´s Lane většinu zásob a prezentuje whiskey Power´s pod názvem John´s Lane.

Power´s Gold LabelPower´s 12-ti letá Gold Label Special Reserve Millennium EditionPower´s 43%

na začátek stránky

Charakteristiky

Jim Murray ve své knize hodnotí:

Power´s Gold LabelDíky velmi příznivé ceně je to pravděpodobně nejlepší nákup na světě. Prodává se za cenu slušné míchané whiskey a přitom obsahuje sedmdesát procent čisté kotlíkové whiskey, která je z šedesáti procent vyráběna z nesladového ječmene. Nejvyzrálejší a nejchutnější míchaná whiskey pod sluncem.
Etiketa Power´s Gold LabelEtiketa Power´s Gold LabelEtiketa Power´s 12-ti letá Gold Label Special Reserve Millennium Edition

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 21.02.2015