značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » irsko 

  tisk textu

LOCKE´S

Palírna Locke´s byla založena v roce 1757. Uzavřena byla v roce 1957 a od roku 1982 slouží jako muzeum. V této palírně byla vedle dalších whiskey vyráběna i whiskey s názvem Locke´s, která je nyní vyráběna v palírně Cooley. Ostatně staré sklady palírny Locke´s dnes využívá právě palírna Cooley. Palírna Locke´s byla také známá pod názvem Brusna, případně je často označována jako Kilbeggan.

palírna Locke´s (Kilbeggan)palírna Locke´s (Kilbeggan)palírna Locke´s (Kilbeggan)palírna Locke´s (Kilbeggan)

Po uzavření palírny skončila budova postupně jako ruina. Sloužila jako vepřín a skladiště zemědělské techniky. Koncem 70. let skupina místních obyvatel palírnu zrekonstruovala. Následně si starou palírnu koupila palírna Cooley (včetně práv ke značce) a začala znovu využívat sklady.
V roce 2007 byla u příležitosti 250. výročí palírny otevřena mikropalírna.

v palírně Locke´s (Kilbeggan)v palírně Locke´s (Kilbeggan)v palírně Locke´s (Kilbeggan)v palírně Locke´s (Kilbeggan)

Typy

Whiskey Locke´s se vyrábí jako single malt i jako blended.
Hlavními zástupci značky Locke´s jsou 8-mi letá Lockes´s Single Malt a míchaná Lockes´s Premium Blend. Locke´s Single Malt byla původně vyráběna i ve staré palírně Locke´s. Nyní je na trhu prezentována jako 8-mi letá a je označována jako Pure pot still. V roce 1998 byla na trh dána Locke´s Single Malt Special Edition, která byla destilována v roce 1989 a naplěno bylo 5000 číslovaných lahví z 11 sudů. Další specialitou je Locke´s Rare Aged Malt Distiller´s Choice, které bylo naplněno 1000 číslovaných lahví. Míchaná Lockes´s Premium Blend je míchána z Lockes´s Single Malt (podíl cca 30%) a obilné (pravděpodobně také z palírny Cooley). Locke´s Old Kilbeggan je 15-ti letá whiskey vyráběná podle původní receptury z palírny Locke´s.
Po likvidaci palírny Locke´s byly zbylé zásoby prodány firmě Karl Heinz Mellow v Německu a ta je prodává pod jménem Old Galleon.

Locke´s 40%Locke´s Single Malt 40%Locke´s 8-mi letá Single Malt 40%Locke´s 8-mi letá Single Malt 40%

na začátek stránky

Charakteristiky

Jim Murray ve své knize hodnotí:

obrázek není k dispoziciLocke´s:
Kdysi vynikající, v současné době průměrná.

Charles MacLean ve své knize Svět whisky hodnotí:

Locke´s 8-mi letá Single Malt 40%Locke´s 8-mi letá Single Malt (40%):
Tato sladová whisky se míchá z nerašelinných whiskey Cooley´s a trochy rašelinné. Není to špatná whiskey, jen trochu nevýrazná.
Locke´s 40%Locke´s (40%):
Míchaná whiskey. Velmi příjemné pití, které je lepší pít horké, protože pak tolik nevadí jeho omezený rozsah. Jinými slovy Locke´s je trochu monosylabická whiskey - má jenom sladové tóny.
Etiketa Locke´s 40%Etiketa Locke´s 8-mi letá Single Malt 40%Etiketa Locke´s 8-mi letá Single Malt 40%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 19.02.2015