značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » irsko 

  tisk textu

CLONTARF

Irská whiskey Clontarf se vyrábí v palírně Cooley. Whiskey je pojmenována podle místa, kde král Brian Born v roce 1014 porazil Dány.

Clontarf Trinity (Black Label, Single Malt a Reserve)Clontarf Trinity - Black Label 40%Clontarf Trinity - Reserve 40%

Typy

Se značkou Clontarf je známo několik variant. 12-ti letá Clontarf Black Label, která zraje v sudech po bourbonu, Clontarf Single Malt, Clontarf Blend, Clontarf Special Reserve Gold. Je zajímavostí, že se vedle klasických lahví prodává také verze Clontarf Trinity - tři láhve menšího obsahu spojené do velikostně jedné klasické. Clontarf Trinity obsahuje Clontarf Black Label, Clontarf Single Malt a Clontarf Special Reserve Gold.
O této whiskey se říká, že se chuťově vzdáleně podobá tennessee whiskey Jack Daniels.

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Clontarf pro mne byla příjemným překvapením po mnoha zklamání z irské whiskey. Skoro mi připadne, že nezapadá mezi ostatní irské whiskey, které jsou povětšinou spíše nezajímavé a nudné.

Clontarf Trinity - Single Malt 40%Clontarf Single Malt (součást Clontarf Trinity) (40%):
Sladové aroma, lehká kořenitost a sladkost v chuti mi připomínala spíše skotskou single malt. Byla by to spíše jednodušší skotská, ale mezi irskými vyčnívá svojí zajímavostí.
Clontarf Trinity - Reserve 40%Clontarf Reserve (součást Clontarf Trinity) (40%):
Aroma opět sladké a kořenité, chuť rozmanitá s převažující sladkostí. Celkově spíše jednodušší, ale chuťově přitom docela rozmanitá a opět zajímavější než mnoho jiných irských whiskey.
Clontarf Trinity - Black Label 40%Clontarf Black Label (součást Clontarf Trinity) (40%):
Ze všech tří whiskey v Trinity asi nejlepší. Nese se v duchu karamel, které jsou krásně cítit v aroma a jejich závan zůstává i v chuti. Chuť je komlexní a dalo by se říci, že až hedvábná.
Etiketa Clontarf Trinity - Single Malt 40%Etiketa Clontarf Trinity - Reserve 40%Etiketa Clontarf Trinity - Black Label 40%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 21.02.2015