značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » blended » blended A-C 

  tisk textu

ANGUS DUNDEE

Firma Angus Dundee je jednou z mála přeživších nezávislých rodinných firem vyrábějících skotskou whisky. Již přes padesát let míchá, plní a prodává whisky. Vlastní dvě palírny single malt whisky - Tomintoul a Glencadam, ale ve světě jsou spíše známější jejich míchané whisky.
Firma vyrábí i další značky: single malt Glen Parker, Old Ballantruan, blended malt whisky Angus Dundee Smokey Joe a míchané whisky Parkers, Scottish Royal a Big Ben. Do celého světa také whisky vyváží, míchanou whisky pro lokální plnění, blended malt whisky a grain whisky, takže s jejich whisky se můžeme setkat i ve světě pod různými značkami či jako součást lokálních značek. Nabízí i výrobu whisky pro jiné společnosti pod jejich názvy a etiketami.

Typy

Základem je standardní míchaná whisky s názvem The Dundee (případně jen Dundee) bez udání stáří, dále vyrábějí 12-ti letou verzi s názvem Old Dundee a 30-ti letou verzi, která se plní do křišťálových karaf s názvem Angus Dundee. Známé jsou také 25-ti a 35-ti letá verze.
Pod názvem Angus Dundee také vyrábí blended malt verzi. (Což trochu dělá zmatek na WOL, protože může být hledána pod všemi těmito názvy, v knihách je často uváděna komplet pod názvem společnosti, ale mnoho lidí ji bude hledat podle názvu na etiketě a tak zde budou všechny varianty.)

na začátek stránky

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 30.04.2012