značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » grain 

  tisk textu

HAIG CLUB

Haig Club je single grain whisky z palírny Cameronbridge. Grain whisky se primárně vyrábí jako součást míchaných whisky a na trhu jich moc dostupných není (ani palíren obilné whisky není moc). V palírně Cameronbridge se vyrábí grain whisky dostupná na trhu pod názvem Cameron Brig.

Tato nová single grain whisky cílí na novou generaci zákazníků. A to jak stylizací své prezentace a láhve, tak i spojení s Davidem Beckhamem. Existuje ve dvou verzích Haig Club Deluxe a Haig Club Clubman. Měla by kombinovat whisky dozrávající ve třech různých typech sudů. Na trhu je cca od druhé poloviny roku 2014.

Haig Club ClubmanHaig Club Clubman 40%Haig Club Clubman 40%Haig Club 40%Haig Club 40%Haig Club Limited Edition 40%Haig Club 40%

Petr KomáreK (Whiskyonline.cz):

Mně osobně tohle cílení na současnou mladou generaci nesedí, což bude asi tím, že už nejsem mladý. :)
Tuto whisky jsem zatím neochutnal, ale její prezentace je mi nesympatická a myslím si, že se jedná pouze o pokus o módní produkt, který dlouho nevydrží a zase zmizí (ostatně kdo ví v roce 2019, kdo je David Beckham) - odlište se od ostatních a pijte single grain whisky (ostatní staří dinosauři, co tomu vůbec nerozumí pijou single malt whisky), nový vzrušující směr (ta single grain whisky), buďte stylový, odlišní a moderní, ...

Naše kultovní modrá láhev, moderního a netradičního tvaru, která se odlišuje a vyčnívá nad těmi starými obvyklými hnědými a zelenými láhvemi, bude skvělým doplňkem ve vašem pokoji.
PK: Vypadá jak voňavka (Haig Club Deluxe) a když to budete pravidelně pít, tak budete tak skvělý a úspěšný jako ten potetovanej ulízanej kašpar na našich fotkách. Věřte tomu, že on to pije také, takže budete jako on a můžete si mezi doušky se stejně postiženými kamarády říkat: Jsem jako David!
(tedy pokud věříte tomu, že vše co propaguje, tak také používá a tomu produktu věří a zní ho a nedělá to jen pro peníze)

No a Haig Club Clubman, ta je prostě cool a trendy a všechna další tato slova u kterých je jedno co znamenají, hlavně že jsou moderní. A přímo v prezentaci této whisky rovnou doporučují, že nejlepší je s colou (případně do koktejlů). Tedy s něčím, co přebije skoro všechny chutě, vůně a charaktery. Asi by se konzumenti mohli zhrozit, co to vlastně pijí, kdyby to zkusili samotné.
Všechny nápoje co jsou už v reklamách uváděné, že nejlépe chutnají s colou mě odrazují. Jako by rovnou říkali: Nechutná vám to bez coly, ale my vás varovali, pijte to s ní, jinak je to v lepšícm případě zcela nezajímavé pití a v tom horší, zcela nepitelné pití.

Haig Club

na začátek stránky

Charakteristiky

v knize Svět whisky hodnotí:

Haig Club 40%Haig Club 40%:
Vůně je zprvu jemná s tóny meruněk, horkého kovu a jemného koření. Relativně vzaká ovocná whisky s příchutí karamelu, medu, perníku a hřebíčku.

Recenze na whisky.nethar.cz:

Haig Club

.

Webové stránky značky:

Etiketa Haig Club ClubmanEtiketa Haig Club Clubman 40%Etiketa Haig Club 40%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 11.05.2020