značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » grain 

  tisk textu

HAIG CLUB

Haig Club je single grain whisky z palírny Cameronbridge. Grain whisky se primárně vyrábí jako součást míchaných whisky a na trhu jich moc dostupných není (ani palíren obilné whisky není moc). V palírně Cameronbridge se vyrábí grain whisky dostupná na trhu pod názvem Cameron Brig.

Tato nová single grain whisky cílí na novou generaci zákazníků. A to jak stylizací své prezentace a láhve, tak i spojení s Davidem Beckhamem. Existuje ve dvou verzích Haig Club Deluxe a Haig Club Clubman. Měla by kombinovat whisky dozrávající ve třech různých typech sudů. Na trhu je cca od druhé poloviny roku 2014.

Haig Club ClubmanHaig Club Clubman 40%Haig Club Clubman 40%Haig Club 40%Haig Club 40%Haig Club Limited Edition 40%Haig Club 40%

Petr KomáreK (Whiskyonline.cz):

Mně osobně tohle cílení na současnou mladou generaci nesedí, což bude asi tím, že už nejsem mladý. :)
Tuto whisky jsem zatím neochutnal, ale její prezentace je mi nesympatická a myslím si, že se jedná pouze o pokus o módní produkt, který dlouho nevydrží a zase zmizí (ostatně kdo ví v roce 2019, kdo je David Beckham) - odlište se od ostatních a pijte single grain whisky (ostatní staří dinosauři, co tomu vůbec nerozumí pijou single malt whisky), nový vzrušující směr (ta single grain whisky), buďte stylový, odlišní a moderní, ...

Naše kultovní modrá láhev, moderního a netradičního tvaru, která se odlišuje a vyčnívá nad těmi starými obvyklými hnědými a zelenými láhvemi, bude skvělým doplňkem ve vašem pokoji.
PK: Vypadá jak voňavka (Haig Club Deluxe) a když to budete pravidelně pít, tak budete tak skvělý a úspěšný jako ten potetovanej ulízanej kašpar na našich fotkách. Věřte tomu, že on to pije také, takže budete jako on a můžete si mezi doušky se stejně postiženými kamarády říkat: Jsem jako David!
(tedy pokud věříte tomu, že vše co propaguje, tak také používá a tomu produktu věří a zná ho a nedělá to jen pro peníze)

No a Haig Club Clubman, ta je prostě cool a trendy a všechna další tato slova u kterých je jedno co znamenají, hlavně že jsou moderní. A přímo v prezentaci této whisky rovnou doporučují, že nejlepší je s colou (případně do koktejlů). Tedy s něčím, co přebije skoro všechny chutě, vůně a charaktery. Asi by se konzumenti mohli zhrozit, co to vlastně pijí, kdyby to zkusili samotné.
Všechny nápoje co jsou už v reklamách uváděné, že nejlépe chutnají s colou mě odrazují. Jako by rovnou říkali: Nechutná vám to bez coly, ale my vás varovali, pijte to s ní, jinak je to v lepšícm případě zcela nezajímavé pití a v tom horší, zcela nepitelné pití.

Haig Club

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Haig Club Clubman 40%Haig Club Clubman 40%:
Poznámky z ochutnávky vzorku:
Aroma levné lihoviny říznuté čistícím prostředkem s výraznou umělou vůní. Když se trochu odvětrá ten čistící prostředek, tak se objeví umělá vůně přeslazených barevných sladkostí z pouti (žužu, cukrová vata, apod) a umělé dětské plastelíny. Po další chvíli usilovného snažení jsem tam našel ještě trochu dřeva. Víc už se mi snažit nechce. Chvílema tam jsou divné tóny, jak kdyby to načichlo od té "voňavkové" láhve. Chuť začíná štiplavostí a prázdností čistícího prostředku (nebo kolínské? ani jedno z toho jsem nepil) a pokračuje tím, co předvedla v aroma. Umělá sladkost pouťových bonbonů, umělé dětské plastelíny a to ještě s určitou hořkostí. To vše samozřejmě rozpuštěné v levném lihu. Určité plus je třeba dát závěru, který tam naštěstí skoro není. Celkem rychle ta pachuť zmizí. Zbytek nedopitého vzorku zdarma přenechám ;) (27.8.2020)

David Beckham je frajer a pije tohle. Chci být jako on, tak to budu hrdě pít taky. Na podruhé to určitě dám. Nedám. Kdo je vlastně ten Beckham? Jo tenhle. Nechci být jako Beckham, nechci pít tohle. Jestli pije tohle, tak to by lecos vysvětlovalo. Jdu si dát něco podstatně lepšího na spravení chuti, ve špajzu jsem zahlédl Okenu. Vylívat to nebudu, až se u mě objeví ten slavný kovid, tak mu dám čuchnout a ukáže se jaký je tvrďák. Jo kovide, já ochutnal i německý whisky a to bylo něco. I když po tomhle by se jim zvedlo hodnocení o několik bodů. Neinspirovali se náhodou s tou whisky Haig Club v Čechách, když zjistili, že prodat zimní směs do ostřikovačů jako alkohol vynáší více?
Tuhle whisky si schovám jako test na kovid, až mi začne chutnat, tak jsem ztratil chuť a čich a jsem asi nemocný. (25.9.2020)

Tohle že pijou dnešní frykulíni? No, dobře jim tak.

A rozloučíme se písničkou, která mě u toho napadla:
Šplouchá jim na maják, šplouchá na něj voda
Šplouchá jim na maják, šplouchá na něj voda
Proč tohle ale chutná? Proč tohle ale chutná?
Jak voda od záchoda.

Oni nás varovali
Oni nás varovali
Nejlíp to chutná s colou a ledem
A kdo je vlastně ten Beckham?

v knize Svět whisky hodnotí:

Haig Club 40%Haig Club 40%:
Vůně je zprvu jemná s tóny meruněk, horkého kovu a jemného koření. Relativně vazká ovocná whisky s příchutí karamelu, medu, perníku a hřebíčku.

Recenze na whisky.nethar.cz:

Haig Club

.

Webové stránky značky:

Etiketa Haig Club ClubmanEtiketa Haig Club Clubman 40%Etiketa Haig Club 40%

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 21.08.2021