značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » single malt » lowland 

  tisk textu

LOCHLEA

text zatím není k dispozici...

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Lochlea Sowing Edition First Crop 46%Lochlea Sowing Edition First Crop 46%:
Poznámky z ochutnávky vzorku při online ochutnávce v roce 2023:
Aroma hodně svěží, vanilka, vánoční cukroví, postupně se přidává ananas, stále příjemně svěží, postupem času se více ukazuje mladost, ale moc nevadí, hladivé. V chuti se mladost ukazuje více, vánoční těsto, vanilka, lehká ovocnost, trochu jablka a ananas, při dalších doušcích působí svěžeji. V dokončení mladost dost znát, doznívá výraznější vánoční těsto a ovocnost - jablko. Celkově příjemná, ale ještě by chvíli chtěla, aby ztratila tu mladost. (26.5.2023)
Lochlea Our Barley 46%Lochlea Our Barley 46%:
Poznámky z ochutnávky vzorku při online ochutnávce v roce 2023:
Aroma v prvním dojmu hodně mladé, new-maková ovocnost, sladová obilnost, postupně se přidává vůně dřeva, ovocnost, začíná být svěžejší a příjemnější, ukazují se mi ořechy, čokoláda, pak i těžší ovoce, mladost už není tak výrazná. V chuti nastoupí sladkost, krátká new-maková vlna, pak sladkost, ovoce, vanilka, čokoláda, ořechy, lehký nádech sherry, mladost se tam občas objeví. V dokončení čokoláda, sherry, ovocnost. Celkově na mladou fajn. (26.5.2023)
Lochlea Ploughing Edition First Crop 46%Lochlea Ploughing Edition First Crop 46%:
Poznámky z ochutnávky vzorku při online ochutnávce v roce 2023:
První rána do nosu je kouřová, nečekaná rána. První rána kouř, když se vydýchá, tak ukáže i ovocnost a lehkou nakyslost, postupně i trochu zemitost, vůně zelených kopřiv. V chuti se kouř změnil spíše v připálenost těch zelených kopřiv, vařených i trochu s kořeny a hlínou, postupně se ukáží i sladké tóny, ale ovliněné bylinností. V dokončení trochu divné štiplavosti, lehké připálenosti a zaoraných kopřiv. Něco mi tam ve vůni vadilo, nápověda kopřiv se mi líbila a odpovídala mému dojmu. Celkově až tak moc nenadchnula. (26.5.2023)
Lochlea Fallow Edition First Crop 46%Lochlea Fallow Edition First Crop 46%:
Poznámky z ochutnávky vzorku při online ochutnávce v roce 2023:
V aroma hodně výrazné oloroso, příjemná kombinace sherry, ovoce, sladkost těžkého ovoce, tmavá čokoláda. V chuti začne úvodní sladkost, příjemně nastoupí oloroso, po příjemném úvodu se začne ukazovat suchost a zabíjet ten svěží a příjemný úvod, do lehce zatuchlého ztracena a plného prázdna. V dokončení se už nese ta ztracenost i když se ještě sherry trochu snaží vystrčit růžky. Celkově má výrazný problém ve zlomu v půlce, vůně dobrá a lákavá, nástup chutě dobrý a pak se to v ní zlomí a jde to dolů. (26.5.2023)
Lochlea Single Cask Royal Mile whiskies Cabernet Sauvignon 61,4%Lochlea Single Cask Royal Mile whiskies Cabernet Sauvignon 61,4%:
Poznámky z ochutnávky vzorku při online ochutnávce v roce 2023:
Barva růžové víno. V aroma hodně výrazného růřového vína, mlátí se tam květinovost, sladkost vína, mladost. V chuti se to taky mlátí, mladost, ostrost mladosti, růžové víno, jak nepovedený pokus o vinný finish, lesní ovoce i s kouskem lesa. V dokončení lesní ovoce, hřejivé. Celkově mě to nezaujalo, mě tam to víno s mladostí vadí. (26.5.2023)
Lochlea Cask Strenght Batch 1 60,1%Lochlea Cask Strenght Batch 1 60,1%:
V aroma ne mě z toho stříká mladost. Nebo to je močůvka z pole? Je to mladost, višňová ovocnost, obilnost, zemitost a v pozadí možná to oloroso, ale taky třeba jen proto, že to psali na flašce. Ale je to kumšt, projet se traktorem po poli a to aroma přejetého obilí v hlíně dostat do láhve. A už je tam zpátky new-make mladost. Není to ještě pod zákonem? Já bych nerad oplétačky. V chuti se to oloroso ukazuje víc a snaží se přebít tu mladost. Ale klasické "mládí vpřed" se nedá a furt se cpe dopředu. Vinné ovoce, koření až kořenitá štiplavost s nádechem olorosa a mladistvou nezkušeností. Oloroso se snaží i v závěru a i když tam doznívá docela fajn, tak celkový dojem nezachrání. Ne fakt ne, s tím jsem se nesešel, snad postupem času starší budou lepší. (18.9.2023)
73/100

Tak si náladu spravíme alespoň písničkou, na kterou jsem si při přemýšlení nad celkovým hodnocením vzpomněl. (dejte si to s klipem)

Čau zaľúbená žaba si ešte príliš mladá
viem že je ti to ľúto ver že mne tiež
Až budeš mať sedemnásť a budeš stále pekná
Sprav na mňa nežný útok keď vyrastieš


Recenze na whisky.nethar.cz:

Lochlea Fallow Edition

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 01.12.2023