značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » single malt » speyside 

  tisk textu

SINGLETON OF GLENGULLAN

text zatím není k dispozici...

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Singleton of Glendullan 19letá Diageo Special Releases 2021 54,6% Cognag finishSingleton of Glendullan 19letá Diageo Special Releases 2021 54,6% Cognag finish:
Poznámky z ochutnávky na Svachovce a z přeochutnání vzorku v roce 2024:
Příjemně hladivé smetanové aroma. Pak se mi tam začne potkávat lehká kyselost jablek a současně svěžest zelených jablek, karamel a uzavírá mi to jablečný koláč. V prvním dojmu mi aroma přišlo hezké, hladivé, ale i když nechává dobrý dojem, tak už tak nějak nic, při dalších přičuchnutích se mi postupně ukázalo více. Ta jemná hladivost mu zůstala. V chuti pohladí, příjemné smetanové pohlazení, trocha koření, ale celkem jemného, máslové sušenky, lehká sladkost zralého ovoce. Chuť je celkem jemná, působí komplexně, hladivě, příjemně. Dobře se to popíjí, hůře se v tom hledá. V dokončení lehce kořenitá ovocná sladkost, sladké ovoce se projevuje čím dál více, v pozadí mám lehký pocit pendreku (což úplně nechápu). Mě se ta její vyváženost a jemnost líbila, současně nepůsobila povrchně. (6.2.2024)
83/100
Singleton of Glendullan 14letá Diageo Special Releases 2023 55% ChardonnaySingleton of Glendullan 14letá Diageo Special Releases 2023 55% Chardonnay:
Poznámky z ochutnávky na Svachovce a z přeochutnání vzorku v roce 2024:
Aroma je příjemně jemné, to víno to zjemňuje. Sladkost zralých jablek, lehké koření, jablečný džus. Působí hodně komplexně a přívětivě. I když chvílema mám pocit, že toho vína tam mám až moc. Aroma je fajn, příjemné, až trochu nevýrazné. V chuti příjemně hladivé, víno krásně uhlazuje, sladkost ovoce a jablek, cukrovinková hebkost. Krásně mi hladí chuťové buňky. V dokončení jen tak příjemně odplyne. Pro mě ničím moc výrazná whisky, ale zanechala hezký dojem, příjemně pohladila, příjemně se pila. (6.2.2024)
82/100

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 08.02.2024