značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » single malt » speyside 

  tisk textu

GLEN EDWARD´S

Glen Edward´s je single malt whisky z oblasti Speyside (bez udání stáří) od Leith Distillers Ltd. U této whisky není také uvedena palírna, ve které byla vyrobena. Pravděpodobně také není stáčena ve Skotsku.

Glen Edward´s 40% (označena jako pure single malt)Glen Edward´s 40% (označena jako pure single malt)Etiketa Glen Edward´s 40% (označena jako pure single malt)Detail etikety Glen Edward´s 40% (označena jako pure single malt)Detail z krabice Glen Edward´s 40% (označena jako pure single malt)Detail z krabice Glen Edward´s 40% (označena jako pure single malt)

Náhodou jsem si všiml, že na etiketě této whisky je uvedeno "Distilled, matured and blended", což mi k označení single malt nesedí. Viděl jsem ji také prodávat pod označením Pure Malt, tedy bez slova "single", což by měnilo její zařazení. Etiketa je velmi podobná.

Verzi označenou jako Pure Malt se mi již povedlo také najít a vyfotit. Již zde sice není uvedeno single malt, ale věta "Distilled, matured and blended" je zde stále. Pro takovéto whisky budu muset založit novou kategorii - "podezřelé".

Glen Edward´s 40% (označena jako pure malt)Etiketa Glen Edward´s 40% (označena jako pure malt)Detail etikety Glen Edward´s 40% (označena jako pure malt)

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 23.04.2012