značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » single malt » highland 

  tisk textu

INCHMOAN

Inchmoan je single malt whisky vyráběná v palírně Loch Lomond v provozu, kde se vyrábí single malt whisky Old Rhosdhu. Jedná se o její verzi se silným rašelinovým aroma. Je vyráběná způsobem Lomond Still. Používá se stejný slad, jako při výrobě Old Rhosdhu, ale nad rašelinou se suší jen polovina sladu oproti Old Rhosdhu.

Není stáčena palírnou jako single malt, ale určena výhradně pro použití v míchaných whisky. Nejsou známy ani verze stáčené jinou stáčírnou.

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (whiskyonline.cz):

Inchmoan 12letá 46%Inchmoan 12letá 46%:
Poznámky z ochutnávky vzorku:
Nasládlá kouřová rašelina. Ovoce, až trochu převoněná, až vlezlá. Parfémovaná. Vlhké dřevo. Aroma mi nepřišlo až tak hluboké. V chuti sladkost, nakouřenost, ovocnost, kořenitost, nijak hluboká, spíš povrchní dojem. Dokončení v duchu nakouřené sladkosti a mentolky. Celkově mi přišla trochu povrchní bez hloubky. (30.5.2021 - naslepo, vzorky "Král peatu")
Inchmoan 12letá 46%Nasládlá kouřová rašelina, zralé ovoce, až převoněná a z druhé strany se ve vůni ukazuje trochu zatuchlost vlhkého dřeva, alkoholovitost. Chvílema celkem sladce voní, chvílema teda moc ne. V chuti znatelně jemnější, sladkost, nakouřenost, ovocnost, kořenitost. Ustoupila nakouřenost, byť tam v pozadá stále je, více prostoru dostala ovocná sladkost. V dokončení se ten kouř opět přihlásí, následovaný sladkostí a uzavírají to mentolky. Celkově je taková "zvláštní", ale nijak hluboká, což jí dost ubírá. (22.8.2021)

Recenze na whisky.nethar.cz:

Inchmoan 12 yo

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 22.08.2021