značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» whisky » skotsko » single malt » highland 

  tisk textu

GLEN TURNER

Pod názvem Glen Turner se lze setkat se single i blended malt whisky. Jako výrobce je uvedena Glen Turner Distillery, což ovšem není palírna, ale pouze společnost. Nikde není uvedeno ve které palírně byla vyrobena, podle některých zdrojů je prý stáčena ve Francii. Na etiketě je uvedeno pouze distilled and matured in Scotland, nikoliv bottled, takže je to možné (zákony o skotské whisky a o tom, za jakých okolností se produkt může nazývat skotská whisky to nezakazují). Obecně se o této whisky nedá nikde najít moc informací.
U starší verze blended malt whisky byla jako výrobce uvedena společnost First Blending, domnívám se, že se jedná o stále stejnou značku a došlo ke změně výrobce či jeho názvu.

Glen Turner 12-ti letáGlen Turner 18-ti letá

na začátek stránky

Charakteristiky

Petr KomáreK (Whiskyonline.cz):

Glen Turner 18-ti letáGlen Turner 18-ti letá (40%):
Poznámky z ochutnávky v roce 2005:
Při jedné ochutnávce jsem měl možnost ochutnat 18-ti letou verzi této whisky. Vzhledem k ceně a nejasnému původu se jedná spíše o single malt whisky určenou pro super a hyper markety. Dá se říci, že takto bych si i čistě komerční whisky tohoto typu představoval - První dojem byl celkem příjemný, ale celkově se jednalo o velmi jednoduchou, nenáročnou a nezajímavou whisky, kterou žádný znalec neocení a i pro začátečníky jsou to spíše vyhozené peníze. Je dělaná, tak aby chutnala na první dojem, jinak je ale strašně povrchní, prázdná, o ničem. Podle svých poznámek zjišťuji, že mi nestála ani za to, abych si udělal pár poznámek o jejím aroma či chuti. (21.11.2005)

Recenze na whisky.nethar.cz:

Glen Turner 12 yo

Glen Turner Heritage Double Cask

Glen Turner Heritage Double Wood

Etiketa Glen Turner 12-ti letá 40%Etiketa Glen Turner 12-ti letá 40% (zadní etiketa)Glen Turner 18-ti letá (krabice)

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 13.05.2020