značky
ochutnávky
aktuality

skotská whisky, irská whiskey, americký bourbon      jednosladová, obilná, míchaná i žitná whisky

» home

  tisk textu

Štastné a veselé

Přiblížil se nám konec roku a s ním i čas vánoční. Až ustane všechen ten shon a vánoční nervozita, tak přijde třeba i ta klidná chvíle na dlouho odkládané vychutnání toužebně očekávané whisky, na kterou se již delší dobu práší, když čeká na tu správnou chvíli. Že takovou nemáte? Nevadí, tak si dáte svou oblíbenou. Já jich takových pár mám. V rámci předvánočního úklidu jsem byl donucen otřít svůj bar, aby to tam nebylo tak zaprášené. Není to až tak špatná činnost. Nelze přece jen tak na sucho brát do rukou láhve whisky, které vás lákají k ochutnání. Takže začínám nalitím doušku dobré whisky a postupně beru jednu láhev po druhé a utírám. Pokud mám posluchače (což většinou nemám), tak k těm lahvím povídám i různé informace a zajímavosti. A jak tak popíjím, otírám, kecám a vzpomínám (co jsem s kým kdy pil, apod), tak nacházím láhve, co jsem už dlouho nepil a v duchu je přidávám do vánočního seznamu k ochutnání.

Pokud by Vás ovšem lákala whisky spíše vánoční, tak i také se na trhu dají/daly najít.

Ballantine´s Christmas ReserveBig Peat Christmas EditionBig Peat Christmas EditionMacPhail´s Christmas Malt

A třeba i nějakou tu dobrou lahvinku najdete pod stromečkem. :)
Copak jste si přáli? I když se ale říká, že přání se nemají říkat nahlas, jinak se nesplní. Ale jak ho má někdo splnit, když mu ho neřeknete? No, já Vám svoje vánoční přání taky neřeknu. Whisky to nebyla a stejně vím, že se mi nesplní a pod stromečkem ho nenajdu. Ale přát si to snad můžu, ne?
Pokud nějakou tu zajímavou lahvinku dostanete, tak se nezapomeňte pochlubit a podělit o své dojmy.

na začátek stránky

Ať si v tom novém roce 2014 splníte úspěšně co nejvíce svých přání a snů. (Samo se většinou nic nesplní, člověk to pro sebe musí udělat sám nebo tomu jít alespoň trochu naproti.)

A trocha té vánoční whisky isnpirace:

Glenfiddich Christmas TreeJack Daniel´s Barrel Christmas TreeJack Daniel´s Barrel Christmas TreeJack Daniel´s Barrel Christmas TreeJack Daniel´s Tree

A když už Vám doma neprojde ten neobvyklý vánoční stromek, tak můžete zkusit alespoň méně tradiční výzdobu. :)

Závěrem tohoto vánočně laděného článku Vám přeji krásné a příjemné prožití vánočních svátků s těmi, co máte nejraději. A s lahvinkou dobré whisky (i když to první je důležitější). Doufám, že i v příštím roce se tu budeme setkávat u nových článků, v diskusích o lahvích whisky a že se nám splní alespoň některá z našich přání. I těch, která jsme neřekli nahlas, protože právě ta nevyřčená přání, ta si přejeme nejvíc.

A víte, že noc po Štědrém dnu, je nocí svatou, kdy se plní přání. Hodinu před půlnocí si můžete nějaké to přání napsat a vyslovit ho nahlas a poté papír spálit v ohni.

na začátek stránky

text: petr komárek | web: fafík | datum poslední úpravy textu: 01.01.2014